Raw Air Kobiet w Lillehammer: Zwycięstwo Lundby. Punkty Karpiel i Rajdy

21:38, 12.03.2019 Maciek Dąbrowski Aktualizacja: 22:19, 12.03.2019

Drugi konkurs indywidualny podczas norweskiego cyklu Raw Air został już rozstrzygnięty. Najlepsza dzisiaj okazała się Maren Lundby, druga była Katharina Althaus, a podium zamknęła Eva Pinkeling. Cieszyć może fakt, że punkty zdobyły dwie polskie skoczkinie: Kamila Karpiel oraz Kinga Rajda.

Jako jedne z pierwszych na belce startowej pojawiły się Polki. Kamila Karpiel skoczyła 112,5 metra z silnym wiatrem pod narty, zaś Kinga Rajda z nieco słabszymi podmuchami doleciała do 109 metra. Pierwszą zawodniczką, która osiągnęła punkt K była Josephine Pagnier (123 m).

Musieliśmy jeszcze trochę poczekać, aby zobaczyć jeszcze dosyć dobry skok. Z tego czekania wybiła nas Jerneja Brecl, która osiągnęła odległość 129,5 metra, a pierwszą w dzisiejszej stawce, której udało się przekroczyć 130 metr była Siljie Opseth (131 m). Ze znakomitej strony pokazała się Eva Pinkeling.  Skok na 139 metrów okazał się jednym z najdłuższych w dzisiejszym konkursie.

W pierwszej serii najlepsza okazała się Katharina Althaus, która uzyskała odległość 131,5 metrów. Liderująca w cyklu Raw Air oraz w Pucharze Świata Maren Lundby skoczyła 125,5 metra i tym samym w tej serii została sklasyfikowana na czwartej pozycji. Kamila Karpiel uplasowała się na 27 pozycji, a Kinga Rajda na 30.

Wyniki 1 serii

Druga seria nie rozpoczęła się zbyt dobrze dla naszych zawodniczek. Kinga Rajdaoraz Kamila Karpiel uzyskały odległość 104 metrów. Ostatecznie skończyły kolejno na 29. i 28. miejsce. Poważny akces do podium zgłosiła Juliane Seyfarth, która skoczyła 126 metrów, jednak chwile po niej wszelkie wątpliwości rozwiała Maren Lundby. Liderka PŚ w skokach poleciała aż na odległość 138 metrów. Tym samym ten skok dał jej zwycięstwo, które umocniło ją w Pucharze Świata oraz w Raw Air. Katharina Althaus pomimo dalekiego skoku (132 m) nie zdołała wyprzedzić Norweżki, a ostatecznie zajęła drugie miejsce. Tuż za podium uplasowała się zwyciężczyni z Oslo - Daniela Iraschko-Stolz (128 m ; 124 m).