RAW AIR czyli norweski turniej skoków

fot.: visitoslo.com

fot.: visitoslo.com
fot.: visitoslo.com

Podczas jesiennego spotkania FIS w Zurychu, Norwegia zaproponowała  nazwę Turnieju Norweskiego jako RAW Air. Ma on trwać dziesięć dni i odbyć się w czterech, różnych miejscach.

Od 11 marca do 19 marca 2017 roku w Oslo, Lillehammer, Trondheim oraz Vikersund zostanie rozegrany turniej RAW AIR. Organizatorzy nie chcą jednakże, aby kibice uważali, iż będą oni starali się być konkurencją dla Turnieju Czterech Skoczni.

W przypadku wygrania całego cyklu triumfator otrzyma 60 tysięcy euro. Drugi i trzeci skoczek klasyfikacji generalnej turnieju otrzymają kolejno 30 000 i 10 000 euro. Znaczy to, iż dodatkowo oprócz nagród z Pucharu Świata zostanie rozdane 100 tysięcy euro.

Nowością jest to, iż wyniki z kwalifikacji również będą się liczyły do klasyfikacji i będą one nosiły nazwę prologów. Jeżeli ktoś chce wygrać cały RAW AIR musi więc liczyć się z tym, iż nie może mieć wolnego od zawodów.

W związku z napiętym planem Norwegia wystąpiła z pomysłem iż skoczkowie, trenerzy, oficjele oraz media będą podróżowali specjalnym pociągiem.

źródło: fis-ski.com

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.