Raw Air 2023. Choroba w kadrze skoczków. Pilnie potrzebne zastępstwo

fot. M. Król

Koniec startów w tegorocznej edycji Raw Air dla Jakuba Wolnego. Polski Związek Narciarski poinformował, że z powodu choroby skoczek nie wystartuje już w zawodach. Od zmagań w Vikersund zastąpi go Andrzej Stękała.

fot. M. Król

– Jakub Wolny z powodu choroby opuszcza kadrę na Raw Air. W trakcie ostatnich konkursów zastąpi go Andrzej Stękała – czytamy w komunikacje PZN na Twitterze.

Absencja Jakuba Wolnego nie wydaje się być poważnym osłabieniem reprezentacji Polski. 27-latek notuje najsłabszy sezon od lat. Tej zimy nie zanotował ani jednego miejsca w czołowej trzydziestce konkursów elity, w którym wziął udział. W klasyfikacji generalnej RAW Air zajmuje dopiero czterdziestą pierwszą lokatę.

Sytuacja Stękały wygląda podobnie. Zawodnik z Dzianisza tej zimy w pucharowych konkursach wystartował jednak wyłącznie na inaugurację w Wiśle, gdzie dwukrotnie nie przebrnął kwalifikacji. W dalszej części sezonu oglądaliśmy go wyłącznie na drugoligowym froncie. Liczymy, że podczas rywalizacji na Vikersunbakken szesnasty zawodnik sezonu 2020/21 dopisze pierwsze punkty do swojego dorobku w zmaganiach najwyższej rangi.

Przypomnijmy, że w czwartek w Lillehammer odbędzie się kolejny konkurs indywidualny w ramach tegorocznego RAW Air. Pierwsze loty w Vikersund zaplanowano w piątek. 

źródło: PZN

Mateusz Król
Obserwuj