RAW Air 2019 nie jest zagrożone

Norweski Związek Narciarski donosi, że Międzynarodowa Federacja Narciarska dała zielone światło organizatorom RAW Air na organizację kolejnej edycji. – To wspaniały dzień dla nas, czyli ludzi, którzy ciężko pracują nad najbardziej ekstremalnym i intensywnym turnieju skoków na świecie – powiedział dyrektor Erik Røste.

RAW Air 2019, chociaż pierwotnie był zagrożony, odbędzie się bez przeszkód. Przynajmniej tak ustalono podczas Kongresu FIS w Grecji. Norweski Związek Narciarski potwierdza, że impreza znów rozpocznie się w Oslo a zakończy w Vikersund. Po drodze będzie jeszcze Lillehammer i Trondheim. – Jesteśmy bardzo podekscytowani faktem, że FIS obdarzyło nas ponownie zaufaniem i że szczegóły turnieju zostały przyjęte – powiedział dyrektor turnieju Erik Røste. Impreza pierwotnie była zagrożona z powodu utraty homologacji skoczni w Lillehammer, Trondheim i Vikersund. Norwegowie zapewnili jednak, że wszystkie zmiany zostaną wykonane. Mają na to środki. – Dostajemy możliwość zorganizowania RAW AIR w tej samej koncepcji, z którą odnieśliśmy sukcesy w ciągu ostatnich dwóch lat – powiedział Clas Brede Bråthen.

Norwegowie starają się także o organizację RAW Air dla kobiet. Chociaż w pierwotnym kalendarzu FIS uwzględniło ten turniej, to organizatorzy muszą jeszcze postarać się o finansowanie wydarzenia. – Mamy nadzieję, że uda się pozyskać sponsorów przed jesiennym posiedzeniem FIS – mówił Bråthen.

Źródło: skiforbundet.no

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.