Raport ze świata skoków. Emocje w Szczyrku, deklasacja Kobayashiego w Japonii i wakacje

fot. Tomasz Markowski

Za nami weekend ze skokami narciarskimi i Letnim Grand Prix w Szczyrku. Jednak nie tylko tam były emocje. Zobaczcie co nowego wydarzyło się w ostatnim tygodniu.  

fot. Tomasz Markowski

Emocjonujący weekend w Szczyrku

Drugi weekend z rywalizacją w Letnim Grand Prix, odbywał się w Szczyrku. Do Polski tym razem nie przybyli jednak skoczkowie z czołówki minionej zimy. W najmocniejszym składzie pojawili się tylko biało-czerwoni. Jednak nie mieli oni łatwego zadania. Sobotni konkurs ponownie padł łupem Władimira Zografskiego. Co więcej Bułgar pobił także rekord skoczni. Na podium stanęli jednak także Aleksander Zniszczoł i Piotr Żyła. Natomiast w niedzielę, Żyła nie był już tak gościnny. Tak samo jak aura, która nie pozwoliła na dokończenie drugiej serii. Z powodu zbyt silnego wiatru i deszczu, finałową serię przerwano przed skokiem Kamila Stocha. Prowadzący po pierwszej serii Piotr Żyła, skutecznie zrewanżował się Bułgarowi, który wylądował na drugiej pozycji. Podium uzupełnił Luca Roth. Zwycięzca konkurs na podium wszedł… na boso. Wypowiedź Piotrka po konkursie, możecie przeczytać tutaj. 

Nika Kriznar niepokonana 

Wśród pań Nika Kriznar zostaje niepokonana. W Szczyrku odniosła ponownie dwa zwycięstwa, czyli ma stu procentową skuteczność tego lata, ponieważ wcześniej triumfowała także w Courchevel. Punkty zdobywały także Polki pod wodzą nowego trenera Haralda Rodlauera. W sobotnim konkursie w czołowej trzydziestce wylądowała Nicole Konderla oraz Anna Twardosz. W niedzielę do wspomnianej dwójki dołączyła Paulina Cieślar, dla której były to pierwsze punkty Letniego Grand Prix w karierze. 

Kobayashi deklasuje rywali w Japonii

Ryoyu Kobayashi nie pojawił się jeszcze w tegorocznej edycji Letniego Grand Prix. Jednak w tym czasie wziął udział w lokalnych zawodach w Japonii. Na skoczni Okurayama w Sapporo, zdominował rywalizację. W swoich próbach latał najdalej, mimo obniżonego rozbiegu. Uzyskał 145,5 i 140 m, co dało mu wygraną i przewagę nad drugim Naokim Nakamurą aż 42,6 pkt. 

 

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez kobayashi Ryoyu (Roy) (@ryo_koba)

Powrót Macieja Kota na dobre tory?

Maciej Kot od kilku lat próbuje wrócić do światowej czołówki. W tegorocznej edycji Letniego Grand Prix radzi sobie całkiem nieźle. W Szczyrku zajął 4. i 9. miejsce. W klasyfikacji generalnej zajmuje dziewiątą lokatę. – Każdy krok do przodu buduje taką wiarę w to, że to dobry kierunek – mówi skoczek. W Szczyrku po konkursach porozmawiał z nim nasz dziennikarz – Piotr Wojtaszczyk. Cały wywiad możecie przeczytać tutaj. 

Polscy skoczkowie pojechali na wakacje

Zawody w Szczyrku zakończyły kolejny etap przygotowań polskich skoczków do zimy. Kolejne zawody Letniego Grand Prix dopiero 23 września w Rasnovie. Polski sztab szkoleniowy uznał, że to odpowiedni moment na wakacje. 

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Paweł Wąsek (@wasekpawel)

źródło: informacja własna, instagram.com, skijumping.pl