Ramon Zenhausern i Hanes Reichelt zrezygnowali z treningów na południowej półkuli

fot. Swiss-Ski

fot. Swiss-Ski

Kadra szwajcarskich techników będzie przygotowywać się do nowego sezonu w Nowej Zelandii bez Ramona Zenhäuserna. Również austriacka kadra szybkościowców zgrupowanie na półkuli południowej, w chilijskim ośrodku La Parva odbędzie bez jednego swojego członka – Hannesa Reichelta.

W przypadku Szwajcara powodem są jego warunki fizyczne, a mianowicie wzrost. Srebrny medalista olimpijski za slalom, mierzący 2 m, postanowił oszczędzić sobie niedogodności związanych z przelotem do Nowej Zelandii. Długa podróż w samolocie w klasie ekonomicznej nie należałaby z pewnością do przjemnych dla osoby o takich gabarytach jak Zenhäusern. Zamiast wycieczki do Nowej Zelandii Ramon zamierza trenować w swoim kraju, na lodowcach w Saas-Fee i Zermatt.

Zupełnie inna przyczyna zatrzymała w domu Hannesa Reichelta, który miał ze swoimi kolegami lecieć do Chile, gdzie latem trenuje wielu specjalistów konkurencji szybkościowych. Austriak doznał kontuzji podczas gry w piłkę nożną. Diagnoza to złamany duży palec prawej stopy. Ból przy zakładaniu buta narciarskiego wciąż mocno dokucza Reicheltowi i w tej sytuacji nie jest on w stanie normalnie trenować.

Źródło: neveitalia.it, blich.ch

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.