Ragnhild Haga opuści Tour de Ski

Ragnhild Haga nie wystartuje w rozpoczynającym się 30 grudnia cyklu Tour de Ski. Norweska biegaczka woli w pełni skupić się na przygotowaniach do igrzysk olimpijskich w Pjongczang.

Ragnhild Haga znalazła się w pierwotnej wersji składu norweskich biegaczek na Tour de Ski, ale sama zadecydowała o tym, że jednak nie wystartuje w tej prestiżowej imprezie. Oficjalnie potwierdziła to w sobotę Norweska Federacja Narciarska.

Haga, która na początku sezonu prezentowała bardzo wysoką formę, chce się w pełni skoncentrować na długofalowych przygotowaniach do igrzysk olimpijskich w Pjongczang. – Świadomie wybieram wejście w dłuższy okres przygotowawczy do igrzysk olimpijskich i koncentruję całą uwagę na Pjongczang – mówi Norweżka.

Miejsce biegaczki w kadrze na Tour de Ski zajmie Anne Kjersti Kalvå. Norweżka – prywatnie kuzynka Marit Bjoergen – chce wykorzystać szansę, która otrzymała od trenerów. Nie wiadomo jednak czy choroba pozwoli 24-latce na start w Tour de Ski. – Tour de Ski jest dla mnie w tym sezonie wszystkim. Aby poprawić swoją formę muszę walczyć z najlepszymi, a tutaj będę miała wiele okazji – mówi Kalvå.

Tour de Ski rozpocznie się 30 grudnia w Lenzerheide a zakończy 7 stycznia tradycyjną wspinaczką pod Alpe Cermis.

Źródło: Adressavisen

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.