Rafał Kot: Treningów nigdy nie oceniamy

Rafał Kot

Rafał Kot po kwalifikacjach do niedzielnego konkursu indywidualnego opowiedział nam o skokach Maćka oraz o przygotowaniu naszej kadry do konkursów.

Rafał Kot obserwował obie serie treningowe oraz kwalifikacje, dlatego mógł ocenić skoki naszej reprezentacji. – Treningów nigdy nie oceniamy, bo mogą coś testować. Dostają określone zadania od trenera Stefana Horngachera. Być może były jakieś techniki poprawy w skokach – powiedział Kot. Podkreślił również, że nasi reprezentanci skaczą w różnych kombinezonach oraz z innych belek – Cieszy to, że w konkursie wszyscy skaczą lepiej – skomentował Rafał Kot.

Puchar Świata zagościł w Polsce. W zeszłym tygodniu zawody odbywały się w Wiśle, natomiast w ten weekend konkursy odbędą się na skoczni im. Stanisława Marusarza w Zakopanem. Rafał Kot przyznał, że jest to bardzo intensywny okres dla skoczków. – Na pewno musiała być szybka i dobra regeneracja po Wiśle. Trenowali na sali, a w środę odbyli jeden trening na skoczni – opowiedział naszemu redaktorowi.

Z Zakopanego dla Sportsinwinter.pl

Franciszek Damboń

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.