PZN: Znamy kalendarze na nowy sezon

pznPolski Związek Narciarski opublikował dzisiaj wstępny kalendarz zawodów letnich i zimowych w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej. Zaczynamy już w najbliższą sobotę Memoriałem im. Tadeusza Pawlusiaka.

W sobotę (30.05.2015) na skoczniach HS-44 i HS-77 w Szczyrku zostaną rozegrane zawody z cyklu “Nadzieje Beskidzkie” zaliczane do Memoriału im. Tadeusza Pawlusiaka. Konkursy odbędą się w sześciu grupach wiekowych: Junior E (2004 i młodsi), Junior D (2002 i 2003), Junior C (2002 i 2000), Młodziczki (2002 i młodsze), Juniorki (2001 i starsze) oraz Open (1999 i starsi). Pawlusiak był jednym z najlepszych skoczków narciarskich w Polsce, jego największym sukcesem na arenie międzynarodowej było 7. miejsce w klasyfikacji generalnej Turnieju Czterech Skoczni 1969-1970.

Zawody w Szczyrku otworzą letnie zmagania pod szyldem Polskiego Związku Narciarskiego. W najświeższym kalendarzu następna rywalizacja odbędzie się 17.07.2015. Będzie to siódma edycja Memoriału Olimpijczyków, również w Szczyrku. Na przełomowy weekend lipca i sierpnia  zaplanowano zawody Letniej Grand Prix (Wisła, Zakopane), a tydzień wcześniej odbędą się Letnie Mistrzostwa Polski w Wiśle. Siedem dni po zakończeniu LGP, na skoczni im. Adama Małysza, zagości Puchar Kontynentalny. W terminarzu widnieją takie imprezy jak: Puchar Solidarności, Puchar Bieszczadów, czy Puchar Prezesa PZN, chociaż w tym roku zaplanowano tylko zawody w Zakopanem. Przypomnijmy, że przed rokiem w tym turnieju najlepsi okazali się Jakub Kot (skoki) i Adam Cieślar (kombinacja). Wówczas zmagania odbywały się w Wiśle i Zakopanem. Kalendarz letni PZN zamkniemy Mistrzostwami Polski w Szczyrku.

Polski Związek Narciarski przedstawił także swoją ofertę programową na zimowy sezon 2015/2016. Rozpoczniemy dzień przed Wigilią, tradycyjnym konkursem świątecznym o tytuł mistrza kraju. W ostatnie dni roku ruszą pierwsze zmagania Lotos Cup w Szczyrku. W terminarzu widnieją oczywiście cztery konkursy Pucharu Świata w Polsce (Czytaj o tym) oraz inne zawody międzynarodowe. Kalendarz zmagań zimowych ma jeszcze jednak kilka niewiadomych. W dniach 12-13.03.16 mają odbyć się Mistrzostwa Polski w kombinacji norweskiej i w skokach kobiet, jednak termin nie jest jeszcze ostateczny. Tydzień później zawody tej samej rangi w skokach mężczyzn w Szczyrku, ale to również nie jest jeszcze potwierdzona informacja. Mimo wszystko, zapowiada się sezon obfity w wydarzenia. Sportsinwinter.pl  będzie oczywiście relacjonowało wszystko na stronie i profilach portali społecznościowych.

Zobacz kalendarz

Źródło: Polski Związek Narciarski / Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.