PZN poszukuje nowego Trenera Kadry Narodowej skoczków

P1040636

Polski Związek Narciarski rozpisał konkurs na Trenera głównego Kadry Narodowej w skokach narciarskich. Wśród kandydatów dziennikarze najczęściej wymieniają: Stefana Horngachera, Alexandra Pointnera czy Vasje Bajca.

Konkurs na stanowisko Trenera naszej Narodowej Kadry skoczków trwa od dzisiaj do 24 marca 2016 r.. Zgłoszenia kandydatów mogą wpływać do godz. 12:00 tego dnia. Odpowiedzialnymi za wybór Trenera będą: Prezes Polskiego Związku Narciarskiego – Apoloniusz Tajner, Wiceprezes Polskiego Związku Narciarskiego – Andrzej Wąsowicz, Wiceprezes Polskiego Związku Narciarskiego – Andrzej Kozak oraz doradca Zarządu Polskiego Związku Narciarskiego – Adam Małysz.

Jak czytamy w oficjalnym komunikacie PZN, do obowiązków nowego Trenera Kadry Narodowej będą należeć: przygotowanie kadry do sezonów 2016/2017 i 2017/2018 (Puchar Świata, Grand Prix, Puchar Kontynentalny, MŚ Lahti 2017), przygotowanie Kadry do Zimowych Igrzysk Olimpijskich w PyeongChang w 2018 roku, a także aktywny udział w realizacji jednolitej koncepcji szkolenia centralnego wszystkich Kadr Narodowych oraz grup młodzieżowych w skokach narciarskich.

Wśród dziennikarzy związanych ze sportami zimowymi trwa prawdziwa giełda nazwisk. Jedni uważają, że Trener jest już wybrany, a zostanie nim Stefan Horngacher, którego poparł w Wiśle sam Adam Małysz. Dodatkowo Austriak, ma tą przewagę wśród innych kandydatów, że w sezonie 2004/2005 pracował z kadrą B polskiej reprezentacji w skokach narciarskich. To pod jego wodzą swój talent rozwijał Kamil Stoch. Vasja Bajc podobno pierwszy zgłosił się do PZN, że po ewentualnym odejściu z funkcji Trenera Kadry Łukasza Kruczka to on by chętnie objął tę posadę. Dawno nie widziany na wieży trenerskiej – Alexander Pointner, który w ostatnich latach odpowiadał za sukcesy austriackich skoczków również może być ciekawą kandydaturą oczywiście jeżeli weźmie udział w konkursie. Pointner po walce z chorobą ostatnio próbuje wracać do tego środowiska. Przed sezonem 2015/2016 został konsultantem bułgarskiego skoczka – Vladimira Zografskiego.

O wyborze nowego trenera zostaniemy niezwłocznie powiadomieni przez PZN.

Źródło: PZN/TVP sport/Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.