PZN ogłosił skład Polaków na zawody LGP w Klingenthal. Jest zaskoczenie

Fot. Facebook: Wojciech Marusarz

Tradycyjnie już pod koniec sierpnia rywalizację w zawodach FIS Grand Prix rozpoczynają kombinatorzy norwescy. Tego lata zawody najwyższej rangi rozegrane zostaną w pięciu miejscowościach. Inauguracja sezonu letniego odbędzie się w najbliższy weekend w niemieckim Oberwiesenthal, natomiast finał sezonu będzie miał miejsce w pierwszy weekend września w słoweńskiej Planicy.

Podopieczni Tomasza Pochwały wystartują w zawodach FIS Grand Prix w Klingenthal, Oberhofie oraz w Planicy. W składzie na konkursy w Klingenthal znalazło się czterech biało-czerwonych – trzech zawodników z Kadry Narodowej A, czyli Adam Cieślar, Szczepan Kupczak i Piotr Kudzia oraz jeden dwuboista spoza grupy szkoleniowej, czyli Wojciech Marusarz. O tym, którzy zawodnicy powalczą w Oberhofie (30.08.-01.09.2019) szkoleniowiec naszych kombinatorów norweskich zdecyduje po startach w Klingenthal.

Rywalizacja w niemieckim Klingenthal podzielona została na dwa dni. We wtorek, 27 sierpnia na skoczni HS-140 rozegrane zostaną oficjalny trening oraz runda prowizoryczna. Natomiast w środę dwuboistów czeka walka w zawodach – najpierw zaplanowano bieg na dystansie 10 km ze startu wspólnego, a następnie serię skoków.

Program zawodów w Klingenthal

27.08.2019, wtorek
– 16:00 – oficjalny trening
– 18:00 – PCR

28.08.2019, środa
– 17:00 – bieg na 10 km ze startu wspólnego
– 18:30 – seria próba
– 19:30 – seria skoków

Źródło: Anna Karczewska / PZN

Mateusz Król
Obserwuj

1 thought on “PZN ogłosił skład Polaków na zawody LGP w Klingenthal. Jest zaskoczenie

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.