PZN ogłosił skład kadry narodowej w narciarstwie alpejskim na sezon 2017/2018

fot. Alicja Kosman / PZN

fot. Alicja Kosman / PZN

Dziś Polski Związek Narciarski zatwierdził składy kadr narodowych na sezon 2017/2018. W kadrze narciarstwa alpejskiego, zwanej Kadrą Narodową MIX znalazło się w sumie 10 polskich alpejczyków. W porównaniu z poprzednim sezonem jest to większa liczba. Wybrano również nową osobę na stanowisko głównego trenera kobiet. Jest nią Włoszka Elena Valt. 

Patrząc na skład kadry narodowej można zauważyć, że nasz krajowy związek nie rezygnuje z polityki jaką stosował już w poprzednich latach. Kadrę stanowią bowiem przede wszystkim zawodnicy młodzi. Męski skład liczyć będzie czterech zawodników. Będą to dwaj zawodnicy, którzy w poprzednim sezonie należeli do kadry młodzieżowej, czyli Piotr Habdas i Szymon Bębenek, a dołączyli do nich Paweł Pyjas i Jan Guńka. Również o dwie zawodniczki więcej niż w sezonie 2016/2017 znalazło się w żeńskim składzie naszej kadry narodowej. Do Sabiny Majerczyk, Maryny Gąsienicy-Daniel, Katarzyny Wąsek i Darii Krajewskiej dołączą siostry Magdalena i Maria Łuczak.

Stanowisko głównego trenera kobiet stracił Tomasz Majerczyk, którego zastąpi Elena Valt z Włoch. Niezmiennie głównym trenerem mężczyzn będzie Vlado Kovar pracujący z polską kadrą od 2010 roku.

W komunikacie PZN-u możemy przeczytać także, że miarę możliwości finansowych wsparcie w przygotowaniu do Igrzysk Olimpijskich 2018 zawodników mogą otrzymać Maciej Bydliński i Michał Kłusak.

Skład kadry narodowej MIX w narciarstwie alpejskim

Kobiety

Sabina Majerczyk (1993)

Maryna Gąsienica-Daniel (1994)

Katarzyna Wąsek (1996)

Daria Krajewska (1998)

Maria Łuczak (2000)

Magdalena Łuczak (2001)

Mężczyźni

Szymon Bębenek (1998)

Piotr Habdas (1998)

Paweł Pyjas (1999)

Jan Guńka (2001)

Sztab szkoleniowy

Vlado Kovar – trener główny mężczyzn
Elena Valt – trener główny kobiet
Marcin Orłowski – asystent trenera głównego
Tomasz Świst – asystent trenera głównego
vacat – fizjoterapeuta
Osoby współpracujące:
dr Stanisław Szymanik – lekarz – konkurencje alpejskie całość
Źródło: pzn.pl

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.