Apoloniusz TajnerPodczas czwartkowej (11 grudnia 2014) konferencji prasowej Pucharów Świata w Wiśle i Zakopanem podpisana została umowa partnerska pomiędzy Polskim Związkiem Narciarskim i firmą Craft, której dystrybutorem w Polsce jest Sport Team. Firma ta od czterech lat jest partnerem PZN, będzie nim także przez kolejne cztery, aż do 2018 roku. Craft przekazuje polskim zawodnikom i zawodniczkom z grup szkoleniowych w biegach narciarskich i kombinacji norweskiej najwyższej klasy odzież sportową.

 

Umowa została podpisana przez Prezesa Polskiego Związku Narciarskiego Apoloniusza Tajnera oraz Leszka Stelmacha, prezesa firmy Sport Team. Prezes PZN nie ukrywał zadowolenia z przedłużenia umowy z firmą Craft. – Współpraca z Leszkiem Stelmachem i firmą Craft układa się bardzo dobrze. W tym roku grupy szkoleniowe w biegach narciarskich i kombinacji norweskiej otrzymały pełne wyposażenie: od odzieży zewnętrznej po bieliznę. Ubrania są najwyżej jakości światowej, a nasze doświadczenia pokazują, że znakomicie sprawdzają się w warunkach zimowych. To funkcjonalne i lekkie stroje potrzebne do uprawiania wyczynowego sportu – podkreślił Apoloniusz Tajner. – Cieszę się, że kontynuujemy współpracę, a podpisanie umowy aż do olimpijskiego 2018 roku to dla nas gwarancja najlepszej jakości na długie lata.

Leszek Stelmach, prezes firmy Sport Team poinformował, że z firmą Craft współpracują najlepsi sportowcy na świecie. – Współpracujemy z Polskim Związkiem Narciarskim od 2001 roku, a jako Craft jesteśmy z PZN-em cztery lata. W 2010 roku czynnym skoczkiem był jeszcze Adam Małysz, który podkreślał, że nasz sprzęt to rewelacja. Współpracujemy z gwiazdami światowego sportu, w tym z Marit Bjoergen i Charlotte Kallą. W tym sezonie liczymy na to, że polscy zawodnicy będą osiągali coraz lepsze wyniki. W ostatnich dniach bardzo cieszyliśmy się z obecności trzech polskich biegaczek w czołowej trzydziestce Pucharu Świata.  Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, że mamy możliwość współpracy i mamy nadzieję, że nie będzie to ostatnia umowa z PZN – podsumował Leszek Stelmach.

Źródło: Alicja Kosman / PZN + Anna Karczewska / PZN

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.