Pungertar i Greiderer kończą ze skokami

Kolejni skoczkowie rezygnują ze sportu. Słoweniec Matjaz Pungertar oraz Austriak Simon Greiderer postanowili zakończyć kariery skoczków narciarskich. 

– Decyzja o zakończeniu mojej sportowej kariery dojrzewała we mnie bardzo długo. W ostatnich latach nie mogłem uzyskać dobrych wyników z różnych powodów. Wpadłem w błędne koło, z którego już nie udało mi się wyjść, chociaż próbowałem wszystkiego – przyznał Pungertar. Dla niespełna 28-letniego Słoweńca najlepszy był sezon 2014/2015, w którym zdobył 205 pkt w Pucharze Świata. Najwyższe 6. miejsce w zawodach Pucharu Świata zajął w 2014 roku w Niżnym Tagile. Na koncie ma również zwycięstwo w konkursie Letniego Grand Prix w Ałmatach w 2013 roku.

Simon Greiderer to 22-letni Austriak, który największe sukcesy odnosił jako junior. W swoim dorobku ma dwa medale mistrzostw świata juniorów w drużynie. W 2014 roku w Val di Fiemme Austriacy zdobyli srebrny medal, a w 2015 roku w Ałmatach brąz. W Pucharze Świata nie osiągnął spektakularnych wyników. Jedyny punkt zdobył podczas lotów w Vikersund w 2015 roku.

źródło: berkutschi.com / instagram.com 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.