Wisła Malinka Skocznia im. Adama Małysza

Już w najbliższy weekend skoczkowie pojawią się w Wiśle. Co w przeszłości działo się podczas pucharowych zawodów?

1.Brak polskiego triumfu…

Pierwsze zawody w Wiśle zostały rozegrane 9 stycznia 2013 roku. Od tego momentu triumfu nie odniósł żaden z Biało – Czerwonych

2.I zaledwie jedno podium.

Tej sztuki dokonał Kamil Stoch w 2014 roku zajmując drugie miejsce. Do zwycięstwa Polakowi zabrakło zaledwie 0.9 pkt.

3.Pierwsze i ostatnie zwycięstwo w karierze.

W Wiśle swój pierwszy i jedyny triumf w pucharowych zawodach odniósł Andreas Wellinger. Ostatnie zwycięstwo w karierze – na chwilę obecną odniósł także Roman Koudelka w ubiegłorocznych zawodach.

4.Jedna z niewielu.

Peter Prevc nigdy nie wygrał w Wiśle – tylko raz będąc na drugim miejscu. Słoweniec nie zwycięży także w tym roku, ponieważ na skoczni im. Adama Małysza się nie pojawi.

5.Zawsze groźni.

Ogółem z 12 miejsc na podium [1]– aż 6 przypadło Niemcom i Norwegom ( każde z tych państw trzykrotnie zajmowało miejsca na podium). Dobrze w Wiśle czują się także Austriacy – po razie wygrywając i zajmując miejsce na najniższym stopniu podium.

6. Ciekawostki.

Rekord skoczni wynosi 139m ustanowiony w 2013r. przez Stefana Krafta. W 2014 roku dalej skoczył Peter Prevc – 140.5 m, ale Słoweniec podparł swój skok.

Noriaki Kasai w ubiegłorocznym konkursie zajął trzecie miejsce. Co ciekawe było to dla niego pierwsze podium podczas pucharowych konkursów rozgrywanych w Polsce.

 

Źródło : Informacja własna

 

[1] Autor pomnożył liczbę miejsc na podium przez liczbę zawodów rozegranych w Wiśle = 3 miejsca na podium * 4 konkursy = 12

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.