Puchar Świata w Zakopanem – jadę, bo tanio…

???????????????????????????????O tym, że Puchar Świata w Zakopanem to niezwykle magiczne wydarzenie, nie trzeba nikogo przekonywać. Rokrocznie do stolicy polskich Tatr przybywają dziesiątki tysięcy kibiców. Wszyscy zgodnie chcą kibicować polskim skoczkom. Razem tworzą niezapomniane widowisko, którego zazdrości nam cały narciarski świat.

Noclegi

Planowanie takiego wyjazdu wiąże się oczywiście z kosztami. Prezentujemy Wam nasze porady, jak zorganizować wyjazd, aby nie przepłacić. Każdy, kto chce przeżyć wszystkie wydarzenia Pucharu Świata, musi zagwarantować sobie noclegi. Z racji zimowej pory roku, raczej należy zapomnieć o polu namiotowym. Chyba, że ktoś pójdzie śladem Norwegów, którzy nocują przy trasach narciarskich zimą. Osoby planujące wyjazd z niskim budżetem, powinny pożegnać się z super luksusowymi apartamentami. Wydaje mi się, że wygląd apartamentu ma tutaj dużo mniejsze znaczenie, ponieważ większość czasu i tak spędzamy poza nim. Najlepiej poszukiwania noclegów rozpocząć na przełomie października i listopada. Z roku na rok zainteresowanie skokami w naszym kraju rośnie. Jeśli nie chcemy, aby dotarcie na skocznie trwało tyle co i sam konkurs, to musimy znaleźć sobie apartament blisko skoczni. Dzisiaj jest już to trudne, ponieważ większość kibiców zarezerwowała sobie pobyt. Tak, czy siak można nocować w Zakopanem od 35 zł do 50 zł bez żadnych przeszkód. Często jednak warunkiem są przynajmniej 3 noclegi.

Koszt noclegów: 105 zł / 150 zł

Bilety

Tutaj można puścić wodzę wyobraźni. Niestety, tylko przez pierwsze tygodnie sprzedaży biletów. Im bliżej sezonu, tym chętniej wejściówki się sprzedają. Trzeba pamiętać, że w tym sezonie mamy w swoich szeregach dwukrotnego Mistrza Olimpijskiego. Tak utytułowanego Polaka nie mieliśmy okazji oglądać na Wielkiej Krokwi. Jeżeli wciąż tkwimy w przekonaniu, że jedziemy “za tanio”, to wybieramy najtańsze bilety. W moim przekonaniu najlepsza opcja dla osób, które chcą stworzyć świetną atmosferę w najbardziej licznych trybunach. Wciąż organizujemy wyjazd na trzy dni zmagań. Polecam trybunę C! Wejściówki na kwalifikacje kosztują maksymalnie 30 zł. Warto jednak być uczniem lub studentem, wówczas weźmiemy opcję ulgową – 20 zł. Jeśli chodzi o konkursy, to ceny biletów na oba dni zawodów są identyczne. Drużynowy i indywidualny po 60 zł. Zachęcam do zakupu już teraz. W serwisie Kupbilet.pl wejściówki nie są już dostępne! Spokojnie, zwykle dostają małą pulę do rozprowadzenia. Dlatego zawsze kupuję u Tour and Travel.

Koszt biletów: 140 zł

Dojazd

Na sam koniec zostawiłem coś, czego nie jestem w stanie uogólnić. Do Zakopanego przyjeżdżają ludzie z całego kraju. Postanowiłem doradzić Wam tylko, co zrobić, aby przybycie pod Wielką Krokiew było najtańsze. Zawsze wybieram opcję z pociągiem. Oczywiście przy pełnym obłożeniu samochodu zrzuta na paliwo i wychodzi tanio. Trzeba jednak pamiętać, że podróż to nie tylko paliwo. Zawsze należe sprawdzić stan pojazdu i najlepiej zaopatrzyć się w łańcuchy na koła. W pociągu… długa, ale tania podróż. Szczególnie jeśli masz zniżki studenckie lub inne tego typu. Osoby z większych miast mają ułatwione zadanie. Można także skorzystać z ofert Polskiego Busa. Im szybciej zamawiasz, tym taniej kupujesz. Moja podróż z północnej części Dolnego Śląska będzie kosztowała ok 100 zł (w obie strony).

Koszt przejazdów: 100 zł

Zatem mamy mniej więcej narysowany budżet wyjazdu. Teraz trzeba określić, czy stać nas na taki wydatek. Jeśli macie jednak środki, a zastanawiacie się, czy warto jechać… nie miejcie wątpliwości! Zbieram ekipę, planuję urlop i jadę! Opisałem tutaj oczywiście podstawowe wydatki. Zawsze trzeba pamiętać o żywności, piciu i innych wydatkach tego typu. Warto także wiedzieć, że emocje związane z weekendem skoków w Zakopanem, to nie tylko skocznia. To, co dzieje się po zawodach na Krupówkach jest dowodem na to, że Polska żyje skokami. Zatem Biało-Czerwoni – jedziemy!

Całkowity koszt: 345 / 390 zł

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.