Puchar Świata w USA? Międzynarodowa Federacja Narciarska jest na to gotowa

fot: fasterskier.com

fot: fasterskier.com

Triumf amerykańskich biegaczek Kikkan Randall i Jessiki Diggins w sprincie drużynowym na igrzyskach olimpijskich na nowo obudził dyskusję o organizacji zawodów Pucharu Świata za Oceanem. Międzynarodowa Federacja Narciarska jest otwarta i gotowa na tę ewentualność.

Biegi narciarskie w Stanach Zjednocznych przeżywają ostatnio bardzo dobry okres. Zawodniczki z tego kraju od kilku lat należą do ścisłej światowej czołówki, a na imprezach mistrzowskich walczą o medale. Niegdyś jedyną reprezentantką USA wśród najlepszych była Kikkan Randall, ale potem pojawiły się jej następczynie, które z przytupem weszły do Pucharu Świata. Największe sukcesy odnosi ostatnio Jessica Diggins, która wspólnie z Randall wywalczyła złoty medal w sprincie drużynowym na igrzyskach olimpijskich w Pjongczangu.

Zwycięstwo Amerykanek sprawiło, że w Stanach Zjednoczonych pojawiło się jeszcze większe zainteresowanie biegami narciarskimi, a złote medalistki były zapraszane do programów telewizyjnych w całym kraju. Podczas jednego z nich zapytano Randall i Diggins o możliwość organizacji zawodów Pucharu Świata za Oceanem. Obie biegaczki były bardzo optymistycznie nastawione do tego pomysłu. – Ludzie w Stanach są bardzo zainteresowani narciarstwem biegowym, a moim największym marzeniem jest to, aby Puchar Świata odbył się w mojej ojczyźnie – mówi Diggins. – Myślę, że Amerykański Związek Narciarski zdaje sobie sprawę z tego, że z zainteresowaniem, jakiego obecnie doświadczamy, nie byłoby problemu, aby załatwić sponsorów – dodaje Amerykanka.

Pierre Mignerey, szef światowych biegów, uważa, że Międzynarodowa Federacja Narciarska jest gotowa na to, aby w najbliższej przyszłości dodać zawody w Stanach Zjednoczonych do kalendarza Pucharu Świata. – Jesteśmy bardzo zadowoleni z sytuacji w USA, a zwłaszcza z medalu, który przyciąga uwagę na kilka najbliższych tygodni. W niedalekiej przyszłości musimy znaleźć miejsce dla Stanów Zjednoczonych w Pucharze Świata. Trzeba to zrobić jak najwcześniej, aby wykorzystać zainteresowanie – mówi Francuz cytowany przez NRK.

Źródło: NRK

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.