Puchar Świata w skokach i biegach w TVP przez trzy najbliższe sezony

DSC_0902Koniec spekulacji. Telewizja Polska nabyła od Eurosportu sublicencję na transmitowanie zawodów Pucharu Świata w skokach i biegach narciarskich przez tych najbliższe sezony.

Kilka miesięcy temu Polskę obiegła informacja, że Eurosport wykupił na wyłączność prawo do pokazywania PŚ w skokach i biegach od sezonu 2016/2017. Kibice zastanawiali się, jak sprawę rozwiąże TVP. Eurosport bowiem nie jest powszechnie dostępną stacją, co z pewnością mogłoby zaszkodzić tym dyscyplinom. – Jesteśmy bardzo usatysfakcjonowani, że nabyliśmy sublicencje i że nadal będziemy pokazywać rywalizację skoczków i biegaczek. Odczuwam zadowolenie także ze współpracy z Eurosportem, która dobrze rokuje na przyszłość – powiedział dyrektor TVP Sport Włodzimierz Szaranowicz.

W TVP1 będziemy mogli zatem oglądać 33 zawody PŚ w skokach narciarskich mężczyzn w każdym sezonie a w przyszłym oczywiście także mistrzostwa świata w lotach. Pucharowe zmagania biegaczek pokaże TVP2 (20 konkursów każdej zimy, głównie z udziałem Justyny Kowalczyk).

Źródło: sport.tvp.pl

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.