PŚ w Montrealu: Natalia Maliszewska na podium

22:26, 10.11.2019 Mateusz Wasiewski Aktualizacja: 23:40, 10.11.2019

rmf24.pl

Natalia Maliszewska bardzo dobrze spisała się podczas rywalizacji w Pucharze Świata w Montrealu na dystansie 500 metrów. Polka zajęła trzecie miejsce. Triumf odniosła reprezentantka gospodarzy Kim Boutin.

Rywalizacja w Montrealu była drugim przystankiem Pucharu Świata w short tracku 2019/2020. Zawodniczki ze Stanów Zjednoczonych przeniosły się do Kanady, gdzie świetnie spisała się reprezentantka Polski. Natalia Maliszewska, bo o niej mowa, od początku dnia pokazywała wysoką formę. Biało-czerwona spokojnie przeszła etap ćwierćfinałowy, a także wygrała swój półfinał i do finału przystępowała z najbardziej wewnętrznego toru. Walka o podium rozpoczęła się od falstartu reprezentantki gospodarzy Kim Boutin, która ostatecznie odniosła jednak triumf w dzisiejszych zawodach. Kanadyjka za drugim podejściem także wystartowała szybko i zachowała pozycję liderki do mety.

Maliszewska została na samym początku i nie była w stanie zaatakować wyższej pozycji (Polka raz miała okazję awansować na drugie miejsce, ale ostatecznie została zablokowana przez Włoszkę). Mimo problemów, 24-letnia zawodniczka pierwszy raz w tym sezonie stanęła na podium. Przed nią jeszcze została sklasyfikowana Martina Valcepina. Bardzo dobry rezultat pozwolił Natalii Maliszewskiej przesunąć się z siódmej na piątą pozycję w klasyfikacji generalnej.