Puchar Świata w Ruce zgodnie z planem, ale bez widzów

fot. M. Rudzińska

fot. M. Rudzińska

Dla fanów sportów zimowych mamy dobrą i złą wiadomość. Dobra to taka, iż przygotowania do pucharowego weekendu w fińskiej Ruce idą zgodnie z planem. Zła – że zawody odbędą się bez udziału publiczności.

W ostatni weekend listopada (27-29) rywalizować będą przedstawiciele trzech klasycznych dyscyplin – skoków narciarskich, kombinacji norweskiej i biegów narciarskich. Ze względu na panującą pandemię organizator – klub Kuusamon-Erä-Veikot – postanowił nie sprzedawać na to wydarzenie biletów.

Do pandemii, która wywróciła świat do góry nogami powoli już się przyzwyczajamy. Zawody bez publiczności pozostają jej smutnym symbolem. Decyzję klubu ogłosił prezes klubu Matti Heikkilä. – Zarząd omówił dokładnie sprawę i podjęta decyzja jest najlepsza dla publiczności i sportowców. – Prezes wspomniał też o konsultacjach z ministrem nauki i kultury Finlandii. Dodatkowo decyzja podjęta została przy pełnej aprobacie Fińskiego Związku Narciarskiego.

Przygotowania idą zgodnie z harmonogramem. Ten ma zostać potwierdzony przez FIS na przełomie września i października. Sytuację skomentował też sekretarz Ruka Nordic Seppo Linjakumpu. – Bardzo nam przykro, iż nie możemy widzom zapewnić wrażeń, które można przeżywać tylko uczestnicząc na żywo w zawodach. Ta decyzja jednak pozwala nam skontrolować osoby uczestniczące w wydarzeniu i stworzyć najbezpieczniejsze warunki dla uczestników imprezy. Więcej na ten temat tutaj.

Źródło: rukanordic.com