Puchar Świata w Pokljuce: Martin Fourcade nie do zatrzymania

Kolejnym w tym sezonie zwycięstwem Martina Fourcade’a zakończył się dzisiejszy sprint Pucharu Świata w biathlonie. Tym razem Francuz najlepszy był w Pokljuce.

Za nami rywalizacja biathlonistów w sprinterskim biegu Pucharu Świata w Pokljuce. Swoje jubileuszowe 50. zwycięstwo odniósł pięciokrotny zdobywca kryształowej kul – Martin Fourcade. Francuz był bezbłędny na strzelnicy, co w połączeniu z genialnym biegiem pozwoliło na wygranie zawodów z czasem 23:11,7. Na drugim miejscu uplasował się również celnie strzelający Johannes Thingnes Boe. Norweg jednak miał czas wolniejszy o blisko 14 sekund. Podium uzupełnił Anton Shipulin z Rosji. Ten zawodnik stracił do drugiego miejsca zaledwie 1,4 sekundy. Blisko sześciu sekund do podium zabrakło Svendsenowi, który także był bezbłędny na strzelnicy i przegrał z Rosjaninem w biegu. Warto zauważyć, że w czołowej dziesiątce dzisiejszych zawodów tylko jeden zawodnik zaliczył pudło. Był nim Matvey Eliseev z Rosji, który pomylił się strzelając w postawie leżącej. Najlepszy z Polaków Grzegorz Guzik zajął 71. miejsce z dwoma pudłami.