Puchar Świata w Novym Meście bez kibiców

fot. kuechelarchitects.ch

fot. kuechelarchitects.ch

Z powodu rozprzestrzeniającej się epidemii koronawirusa zawody Pucharu Świata w Biahlonie, które w dniach 5-8 marca bieżącego roku odbędą się w Nowym Meście na Morawach, rozegrane zostaną bez udziału publiczności.

W związku z szerzącą się na świecie epidemią koronawirusa, czeska Rada Bezpieczeństwa Narodowego zdecydowała, iż najbliższe zawody biathlonowego Pucharu Świata przeprowadzone zostaną bez udziału widzów. Nove Mesto będzie gospodarzem pucharowych zmagań w dniach 5-8 marca. W tym czasie rozegranych zostanie sześć biegów. Zawodnicy i zawodniczki rywalizować będą kolejno w: sprintach, sztafetach oraz biegach masowych.

Puchar Świata w Novym Meście cieszy się dużą popularnością wśród sympatyków biathlonu. W związku z tym organizatorzy zawodów spodziewali się około trzydziestu tysięcy odwiedzających każdego dnia. Przeprowadzone w niedzielę testy ujawniły jednak pierwsze trzy przypadki zakażenia nowym typem koronawirusa w Czechach. Nie dziwi zatem decyzja Rady Bezpieczeństwa.

W ubiegłym tygodniu organizatorzy wyścigów w Nowym Meście na Morawach potwierdzili, iż są gotowi postępować zgodnie z instrukcjami administracji państwowej. Mieli oni jednak nadzieję, iż wszystkie biegi odbędą się zgodnie z planem – w tym również z udziałem widzów. Niestety, rozprzestrzeniający się typ koronawirusa pokrzyżował owe plany. W środę Rada Bezpieczeństwa Narodowego przedyskutuje losy innych wydarzeń sportowych, które gromadzą na ogół rzesze kibiców.

Źródło: irozhlas.cz