Puchar Świata w narciarstwie alpejskim w Warszawie? [PRIMA APRILIS]

fot. Lillehammer 2016 Youth Olympic Games / CC BY NC

fot. Lillehammer 2016 Youth Olympic Games / CC BY NC

Choć kondycja polskiego narciarstwa alpejskiego nie jest w najlepszym stanie, to mamy dla polskich fanów tego sportu dobrą informację. Polski Związek Narciarski we współpracy z Warszawskim Klubem Narciarskim stara się o organizację w Polsce Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim. Całkiem możliwe, że już niedługo nad Wisłą odbędą się zawody City Event, którego gospodarzem ma być Warszawa.

Choć jeszcze do niedawna wydawałoby się to mało prawdopodobne, to plan ten nabiera realnego kształtu. Dyrektor alpejskiego Pucharu Świata Markus Waldner zapowiadał, że w przyszłości ma być organizowanych więcej zawodów w slalomie równoległym, który ma swoich zwolenników i przeciwników, ale z pewnością jest to konkurencja łatwa w odbiorze dla kibiców. Jednym z kandydatów na organizatora takich zawodów w sezonie 2019/2020 jest Warszawa. W kalendarzu FIS na ten sezon wciąż wolny jest termin 1. stycznia 2020 roku. Właśnie w Nowy Rok mają zostać przeprowadzone zawody City Event i wiele na to wskazuje, że impreza ta zawita za 3 lata do Polski. Stok, na którym miałyby odbyć się zmagania alpejczyków w ramach Pucharu Świata znajduje się na Górce Szczęśliwickiej.

– Międzynarodowa Federacja Narciarska chciałaby zdobyć nowych kibiców i otworzyć się na kraje, w których narciarstwo alpejskie ma sporo do zyskania. Postanowiliśmy to wykorzystać i sprowadzić do Polski po 46 latach alpejski Puchar Świata – zdradziła nam osoba wchodząca w skład komitetu organizacyjnego.

Do tej pory tylko raz w Polsce odbyły się zawody Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim. Miało to miejsce w 1974 roku w Zakopanem, gdzie ścigano się w slalomie. Natomiast w tym roku po raz pierwszy w historii w Zakopanem zorganizowano Puchar Europy mężczyzn w slalomie. Alpejski PŚ w Polsce byłby wielkim wydarzeniem. Zaskoczeniem może być, że nikt nie wpadł na to, żeby zorganizować takie zawody na Stadionie Narodowym, ale zapewne zaważyły kwestie finansowe. – Jeśli chodzi o sponsorów to mamy już podpisane porozumienia z kilkoma firmami, teraz musimy czekać na decyzje FIS – powiedział nasz rozmówca.

W przyszłym roku zawody City Event odbędą się w Sztokholmie i w Oslo na skoczni Holmenkollbakken, poza tym w Alta Badia w gigancie równoległym ścigać będą się tylko panowie. Warszawa ma znaleźć się w terminarzu na sezon 2019/2020 właśnie w tym miejscu, które w sezonie 2017/2018 zarezerwowane jest dla Oslo. Nie wiadomo też kto będzie gospodarzem slalomu równoległego w roku 2019, ale  pewnością nie będzie to Warszawa, która skupia się na kolejnym sezonie.

Wszystkich oczywiście uczulamy, że powyższy tekst jest żartem z okazji Prima Aprilis. Przepraszamy 🙂

Źródło: Informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.