fot: savoie-mont-blanc.com

fot: savoie-mont-blanc.com
fot: savoie-mont-blanc.com

Zawody Pucharu Świata w biegach narciarskich w La Clusaz miały się odbyć w dniach 17-18 grudnia. Wiele wskazuje jednak na to, że biegi we Francji mogą się nie odbyć ze względu na niekorzystne warunki atmosferyczne i brak śniegu.

Aktualne dane, które na bieżąco są publikowane na oficjalnej stronie ośrodka biegowego w La Clusaz, nie mogą napawać optymizmem kibiców narciarstwa biegowego. Na trasach brakuje śniegu, temperatury wahają się w granicach 7-9 °C, a organizatorzy nie są w stanie stworzyć pętli, na której mogliby rywalizować najlepsi biegacze świata. Te wszystkie okoliczności budzą spore zainteresowanie i skłaniają kibiców, a także dziennikarzy, do zastanowienia się nad tym czy jest szansa na to, aby Puchar Świata w La Clusaz rzeczywiście się odbył.

Na razie najbardziej realnym rozwiązaniem jest przeniesienie zawodów z Francji do innej miejscowości. W sezonie 2014/2015, także z powodu problemów ze śniegiem, Puchar Świata z La Clusaz został przeniesiony do szwajcarskiego Davos. Teraz ta opcja wydaje się równie prawdopodobna. Na oficjalnym koncie Twitterowym FIS-u pojawiła się niedawno informacja, że nadal toczy się walka o to, aby Puchar Świata został we Francji. – Miasto organizator, Francuska Federacja Narciarska i FIS ciężko pracują nad tym, aby zabezpieczyć zawody w La Clusaz. Ostateczna decyzja zostanie podjęta 8 grudnia – czytamy w komunikacie.

Źródło: laclusaz-nordic.com / Twitter

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.