Mistrzostwa Świata w kombinacji norweskiej również dla kobiet

fot.a.fssta.com

fot.a.fssta.com

Za nami kongres FIS’u w Costa Navarino, gdzie specjalnie komisje obradowały nad różnymi zmianami w sportach zimowych. Decyzje te dotknęły również kombinacji norweskiej kobiet, które dostaną szansę walki o medale mistrzostw świata.

Od niedawna dyskutuje się nad przyszłością kombinacji norweskiej kobiet. Coraz więcej pań decyduje się na treningi w tej dyscyplinie zimowej. Właśnie dlatego też w zeszłym sezonie mogliśmy oglądać zmagania zawodniczek podczas pierwszej edycji Pucharu Kontynentalnego kombinacji norweskiej kobiet. Panie dostają zielone światło na rozegrania walki o medale mistrzostw świata. Ustalono, że na pewno nastąpi to w Oberstdorfie. Jest jednak niewielka szansa, że zdarzy się się to już w przyszłym sezonie w Seefeld. To jest zależne niestety od organizatorów zawodów. Rozwiązanie przypadło do gustu prezesowi Norweskiego Związku Narciarskiego – Erikowi Røste, który mówi, że jest to jasny sygnał dla początku równych szans dla sportowców bez względu na ich płeć.

Jednak to nie wszystko, gdyż jutro na naszej stronie pojawi się wywiad z dyrektorem Pucharu Świata w kombinacji norweskiej Lasse Ottesenem, który opowie między innymi o rozwoju kombinacji kobiet, ale i nie tylko.

Źródło: nrk.no

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.