Puchar Świata w Klingenthal zagrożony?

Niepokojące wieści płyną do nas z niemieckiego Klingenthal. Lekkomyślny kierowca zniszczył sztuczny śnieg przygotowany do naśnieżenia skoczni.

Śnieg produkowany do naśnieżenia Vogtland Areny był magazynowany na parkingu w Mühlleithen. W przechowywany puch wjechał kierowca i zniszczył pracę wielu osób. Śnieg taki bowiem nie nadaje się już do użycia na obiekcie.

Organizatorzy uspokajają, że zawody zaplanowane na dni 13-15 grudnia nie są zagrożone. Śnieg był produkowany na zapas, aby można było w razie potrzeby dośnieżyć skocznię. Zapowiadają oni również, że postarają się zidentyfikować sprawców i pociągnąć ich do odpowiedzialności za popełnione czyny.

Zawody w Klingenthal mają wrócić do Pucharu Świata po trzech latach nieobecności w kalendarzu FIS. W 2016 roku zwycięstwo w konkursie drużynowym odniosła reprezentacja Polski w składzie Piotr Żyła, Kamil Stoch, Dawid Kubacki oraz Maciej Kot. W zmaganiach indywidualnych najwyższe miejsce na podium odniósł Słoweniec, Domen Prevc. Zaraz za nim uplasował się Daniel Andre Tande, a pierwszej trójki dopełnił Stefan Kraft.

Źródło: facebook.com/WeltcupKlingenthal / berkutschi.com

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.