Puchar Solidarności w Zakopanem odwołany

P1050483-Copy-CopyCoroczne zawody Pucharu Solidarności, które odbywały się na początku września zostały w tym roku odwołane. Powodem rezygnacji jest zły stan techniczny skoczni im. Stanisława Marusarza w Zakopanem.

Zaplanowane konkursy w skokach narciarskich oraz kombinacji norweskiej miały odbyć się w dniach 5-6.09.2015 roku na Wielkiej Krokwi. Pierwszą z przyczyn odwołania jest wyżej wymieniony zły stan techniczny skoczni a dokładniej rozbieg, który ma być prawdopodobnie naprawiony do końca tygodnia.Drugą przyczyną jest zjazd Regionu Małopolskiego NSZZ “Solidarność” w dniu 5.09, w czasie którego będą świętować 35-lecie powstania NSZZ “Solidarność” w tym właśnie regionie.

Nie zaplanowano przeniesienia konkursów w inny dogodny termin czy miejsce. Kolejne zawody z cyklu ” Pucharu Solidarności” mają odbyć się na przyszły rok w czasie wrześniowego weekendu. Miejscem zmagań skoczków ma być Wielka Krokiew.

Wygląda na to, że czołówka polskich skoczków z kadry A oraz pozostali skoczkowie reprezentujący różne kluby będą musieli uzbroić się w cierpliwość do przyszłego roku.

Źródło: www.skoki24.pl

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.