Puchar Prezesa PZN w Wiśle: Jakub Kot wygrywa konkurs skoków!

????????????????????????????????????

Jakub Kot wygrał pierwszy konkurs z cyklu Pucharu Prezesa PZN w skokach narciarskich! Zawodnik z klubu AZS Zakopane w pierwszej serii uzyskał 130,5 metra, natomiast w drugiej serii skoczył zdecydowanie krócej – 122 metry. Jednak wysoka przewaga punktowa z pierwszej serii pozwoliła Jakubowi zwyciężyć w dzisiejszych zawodach. Ostatecznie pokonał drugiego, Dawida Jarząbka (126 metrów i 123 metry) o 7,7 pkt.. Podium uzupełnił zawodnik klubu TS Wisła Zakopane – Andrzej Gąsienica, który poszybował na odległości 122 i 123 metrów. Warto przypomnieć, że Andrzej Gąsienica w poprzednim sezonie narciarskim był kombinatorem norweskim.

Tuż za podium znalazł się zawodnik miejscowego klubu KS Wisła w Wiśle – Artur Kukuła (121,5 metra i 123 metry), który do podium stracił tylko 0,4 pkt.! Na piątym miejscu uplasował się Stanisław Biela (123 i 122 metry), który podobnie jak Andrzej Gąsienica, przekwalifikował się z kombinatora norweskiego na skoczka narciarskiego. Jego strata do podium była nieco większa niż Artura Kukuły, wyniosła 1,9 pkt..

Zawodnicy skakali z 23 belki startowej. Najdłuższy skok pierwszej serii oddał Jakub Kot, z kolei w drugiej najdalej poszybował Dawid Jarząbek. Pogoda w Wiśle sprzyjała zawodnikom.

Ostatnie dwa konkursy z cyklu Pucharu Prezesa PZN odbędą się w Zakopanem w dniach 3-4 października.

Źródło: Informacja własna i Alicja Kosman/PZN