Puchar Nor-Am: 20. miejsce Maryny Gąsienicy Daniel w drugim slalomie w Loveland, wygrana Laurence St-Germain

20:36, 19.11.2017 Marek Cielec Aktualizacja: 20:56, 19.11.2017

Drugie zawody Pucharu Ameryki Północnej w narciarstwie alpejskim kobiet znów zakończyły się zwycięstwem reprezentantki Kanady. Wczoraj w slalomie triumfowała Erin Mielzynski, a dziś w tej samej konkurencji zwyciężyła Laurence St-Germain. Jedyna reprezentantka Polski startująca w tych zawodach - Maryna Gąsienica-Daniel - znacznie poprawiła się w stosunku do wczorajszego występu i zajęła 20. miejsce.

Loveland to pierwsza arena zmagań alpejek w Pucharze Nor-Am w sezonie 2017/2018. Dziś alpejki znów rywalizowały tam w slalomie, a wśród startujących zawodniczek była Maryna Gąsienica-Daniel. Po nieudanym wczorajszym występie dziś było już o wiele lepiej. Polka po pierwszym przejeździe zajmowała 26. miejsce ze stratą 3,85 sek. do prowadzącej Laurence St-Germain. W drugim przejeździe Gąsienica-Daniel poprawiła swoją pozycję notując 8. czas, dzięki czemu awansowała ostatecznie na 20. miejsce. Liderująca na półmetku Laurence St-Germain w drugiej części była nieznacznie gorsza jedynie od Erin Mielzynski, która miała ochotę na drugie zwycięstwo w Loveland. Jednak przewaga z pierwszego przejazdu pozwoliła Laurence na triumf w zawodach z przewagą 0,44 sek. Trzecie miejsce zajęła znów Leona Popović, której zabrakło do zwyciężczyni 1,42 sek. Kanadyjki były wyraźnie poza zasięgiem całej reszty. Skład podium wyglądał tak samo jak wczoraj. Jedyną różnicą była zamiana miejsc między Mielzynski a St-Germain. Na 4. i 5. pozycji uplasowały się kolejne dwie kanadyjki: Alexa Dlouhy (+2,67 sek.) i Roni Remme (+2,70 sek.), a na 6. znalazła się reprezentantka USA Lila Lapanja (+2,82 sek.). Maryna Gąsienica-Daniel w dwóch przejazdach straciła do Laurence St-Germain w sumie 4,78 sek.

Pełne wyniki 2. slalomu - 19.11.2017

W poprzednim sezonie St-Germain zajęła 2. miejsce w klasyfikacji slalomu Pucharu Nor-Am. Lepsza od niej była tylko Ali Nullmeyer, która w tym sezonie nie wystąpi w żadnych zawodach z powodu kontuzji.

Kolejne zawody Pucharu Nor-Am kobiet odbędą się jutro i pojutrze w Copper Mountain. Tam zawodniczki będą mogły spróbować swoich sił w slalomie gigancie.