Puchar Narodów w Oberhofie. Zwycięstwo polskiej dwójki. Rewelacyjny Sochowicz

fot. International Luge Federation

Bardzo dobre wieści płyną do nas z niemieckiego Oberhofu. Na saneczkarskim torze w Pucharze Narodów dwójek najlepsi okazali się Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski. Bardzo dobrze spisał się także Mateusz Sochowicz, który zajął piąte miejsce.

fot. International Luge Federation

Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski w tym tygodniu musieli brać udział w Pucharze Narodów. Przypomnijmy, że to rodzaj kwalifikacji do zawodów głównych Pucharu Świata. Tor w Oberhofie okazał się dla nich szczęśliwy. Ruszali z numerem szóstym i objęli prowadzenie o 0,03 sek. nad Niemcami – Orlamuenderem i Gubitz. Trzecia lokata przypadła dziś Łotyszom – Botsowi i Plume. Ich strata do biało-czerwonych wyniosła 0,066 sek.

Pełne wyniki

W rywalizacji jedynek bardzo dobrze pisał się Mateusz Sochowicz, który osiągnął piąty czas. Do najlepszego Łotysza Artursa Darznieksa stracił 0,266 sek. Czołowa trójka to zresztą reprezentanci właśnie tego kraju. Drugie miejsce zajął Gints Berzins, a trzeci był Riks Kristens Rozitis. Kacper Tarnawski został sklasyfikowany na ostatnim – 22. miejscu i nie awansował do zawodów głównych.

Pełne wyniki

W jedynkach kobiet awans wywalczyła Klaudia Domaradzka, którą na liście wyników zobaczymy jako czternastą. Wygrała Hannah Prock z Austrii. Druga była Ulla Zirne z Łotwy ze stratą 0,173 sek. a trzecia Natalie Maag (0,230 sek.). Natalia Jamróz była osiemnasta i nie awansowała.

Pełne wyniki

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj