Puchar Narodów w Igls. Sochowicz z pewnym awansem, udany powrót Geisenberger

12:35, 27.11.2020 Adrian Gerula

W piątkowe przedpołudnie na olimpijskim torze w Igls odbyły się kwalifikacje przed Pucharem Świata w saneczkarstwie. Zawody, formalnie nazywane Pucharem Narodów, wyłoniły grono zawodników, którzy wystartują w weekendowych zmaganiach. Jednym ze szczęśliwców okazał się Mateusz Sochowicz.

Sochowicz uplasował się na siódmym miejscu w gronie 29 zawodników. Czołówka ubiegłego sezonu miała co prawda zapewniony udział w Pucharze Świata i nie startowała w piątkowych zawodach, jednak Polak pokonał tor położony nieopodal Innsbrucku w przyzwoitym stylu. 24-latek stracił do najlepszego Nico Gleirschera nieco ponad 0.6 sekundy. Drugi z Polaków, Kacper Tarnawski, zajął 22. miejsce. Nie zakwalifikował się do jutrzejszych zawodów, ponieważ z tego przywileju cieszyła się najlepsza osiemnastka.

wyniki Pucharu Narodów - mężczyźni

Natalia Jamróz podzieliła niestety los Kacpra Tarnawskiego. Młoda saneczkarka, która sezon temu zajęła wraz z Sochowiczem i dwójką Chmielewski/Kowalewski czwarte miejsce podczas sztafety w Winterbergu, straciła 0.25 sekundy do miejsca gwarantującego występ w niedzielnych zawodach. Puchar Narodów zdominowały Niemki, które zajęły trzy miejsca na podium: wygrała Natalie Geisenberger przed Cheyenne Rosenthal i Dajaną Eitberger. Dla Geisenberger to pierwszy start po przerwie macierzyńskiej.

wyniki Pucharu Narodów - kobiety

Dla wszystkich zgłoszonych dwójek start w Pucharze Narodów był jedynie treningiem. Niezależnie od wyniku wszyscy mogli być pewni awansu. Z kronikarskiego obowiązku odnotujmy, że dwie czołowe pozycje zajęli Austriacy - doświadczeni Steu i Koller wyprzedzili o 144 tysięczne senundy Muellera i Frauschera. Nie startowali Polacy. Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski odbywali niedawno przymusową kwarantannę w związku z koronawirusem. Mają nadzieję wrócić na zawody w Altenbergu (pierwszy tydzień grudnia).