Puchar Narodów w Altenbergu. Sochowicz na 8 miejscu. Wszyscy z awansem

fot. nj24.pl

W piątkowe przedpołudnie na saneczkarskim torze w Altenbergu odbyły się kwalifikacje przed Pucharem Świata. Zawody, formalnie nazywane Pucharem Narodów, wyłoniły grono zawodników, którzy wystartują w weekendowych zmaganiach. Wszyscy reprezentanci Polski awansowali do zawodów głównych.

fot. nj24.pl

W rywalizacji jedynek mężczyzn najlepszy czas uzyskał dzisiaj Wolfgang Kindl z Austrii. Jego czas to 54,567 sek. Z jego plecami znalazł się rodak – Reinhard Egger, który stracił 0,073 sek. Trzecie miejsce zajął Arturs Darznieks. Reprezentant Łotwy miał czas słabszy od Kindla o 0,120 sek. Dobre ósme miejsce wywalczył Mateusz Sochowicz. Polak stracił 0,530 sek. Kacper Tarnawski był 18.

Wyniki

Jedynki kobiet wygrała utytułowana Natalie Geisenberger. Powracająca po przerwie macierzyńskiej Niemka uzyskała czas 52,762 sek. Jej rodaczka Dajana Eitberger zajęła drugą lokatę ze stratą 0,263 sek. W czołowej trójce znalazło się jeszcze miejsce dla Włoszki. To Verena Hofer, która uzyskała czas gorszy o 0,617 sek. od Natalie. Jedyna startują Polka zajęła 18. miejsce i awansowała do zawodów głównych.

Wyniki

Rozegrane zostały także zawody dwójek saneczkarskich. W nich najlepszy był duet austriacki prowadzony przez Yannicka Muellera. Polacy Chmielewski/Kowalewski mają zapewniony udział w zmaganiach głównych.

Wyniki

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj