Puchar Kontynentalny w Zakopanem odwołany ze względu na koronawirusa

Zawody Pucharu Kontynentalnego, które miały odbyć się w dniach 14-15 marca w Zakopanem, zostały odwołane. Powodem takiej decyzji przekazanej przez Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny jest zagrożenie rozprzestrzeniającym się koronawirusem.

Po rywalizacji w fińskim Lahti w dniach 14-15 marca Puchar Kontynentalny 2019/2020 miał przenieść się do Zakopanego. Na Wielkiej Krokwi zawody jednak nie odbędą się. Jak poinformował Polski Związek Narciarski, konkursy zostaną odwołane z powodu zagrożenia rozprzestrzeniającym się w naszym kraju koronawirusem. Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny przekazał dziś Komitetowi Organizacyjnemu rekomendacje dotyczące odwołania kolejnych zawodów PK w tym sezonie. Władze miasta Zakopane oraz Starostwo Powiatowe w Zakopanem podtrzymały te rekomendacje.

Komitet Organizacyjny został zmuszony do tego, aby ostatecznie odwołać zawody na polskiej skoczni. Oznacza to, że przed skoczkami rywalizującymi w Pucharze Kontynentalnym tylko jeden weekend rywalizacji (21-22 marca w Czajkowskim).


Źródło: PZN