Puchar Kontynentalny w Planicy odwołany

W środowe popołudnie FIS poinformował od odwołaniu zawodów Pucharu Kontynentalnego w Planicy. Słowenia miała gościć drugoligowe zawody skoków narciarskich w dniach 9-10 stycznia 2021 roku.

fot. M. Król

Ostatnie tygodnie przyniosły odwołanie kilku zaplanowanych wcześniej weekendów Pucharu Kontynentalnego mężczyzn. Z organizacji zawodów zrezygnowało niemieckie Garmisch-Partenkirchen (23-24 stycznia), chiński Beijing (27-28 stycznia) oraz japońskie Sapporo (30-31 stycznia). Teraz podobny los spotkał konkursy, które miały odbyć się na skoczni HS138 w Planicy 9 i 10 stycznia następnego roku. Póki co nieznany jest jeszcze ewentualny zastępca Słoweńców.

Zawodnicy powrócą do rywalizacji w Pucharze Kontynentalnym w najbliższy weekend. Od 18 do 20 grudnia w fińskiej Ruce odbedą się trzy konkursy indywidualne. O składzie Polaków na te zawody informowaliśmy tutaj. 27 i 28 grudnia areną rywalizacji będzie szwajcarski Engelberg, po czym skoczkowie będą zmuszeni do przerwania startów ze względu na odwołane konkursy w Planicy. Kolejne zawody PK odbędą się 16 i 17 stycznia w Bischofshofen.

Źródło: FIS