Puchar Kontynentalny w Engelbergu odwołany

Tak jak zwykle po świętach w Engelbergu miały zostać rozegrane konkursy z cyklu Pucharu Kontynentalnego. Niestety zdecydowano się odwołać zawody w Szwajcarii ze względu na brak możliwości odpowiedniego przygotowania skoczni.

Właśnie zakończyła się rywalizacja skoczków narciarskich w zawodach Pucharu Świata w Engelbergu, gdzie, jak można było zauważyć podczas transmisji zawodów, było bardzo mało śniegu. Tylko obiekt został odpowiednio przygotowany na konkursy najwyższej rangi. Niestety białego puchu nie wystarczy na Puchar Kontynentalny, który miał zawitać do szwajcarskiej miejscowości w dniach 27/28 grudniach. Międzynarodowa Federacja Narciarska poinformowała o odwołaniu zawodów PK w Engelbergu właśnie ze względu na niemożliwość przygotowania skoczni. Skoczkowie startujący w tym cyklu będą mieli więc nie trzydzieści, a dwadzieścia osiem konkursów. W tym sezonie to pierwszy odwołany weekend w przeciwieństwie do Pucharu Świata, gdzie już wcześniej ze względu na niekorzystny wiatr trzeba było rezygnować z przeprowadzania konkursów.

Na skoczni w Engelbergu wystartowało już jednak kilku zawodników, którzy z powodzeniem radzili sobie w cyklu Pucharu Kontynentalnego. W kadrach na konkursy PŚ w Szwajcarii znaleźli się m.in. lider i wicelider klasyfikacji generalnej PK – Taku Takeuchi oraz Keiichi Sato, a także Norwegowie Sondre Ringen i Anders Haare.


źródło: informacja własna

Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.