Puchar IBU w Sjusjoen: Udana inauguracja polskich biathlonistów

Krystyna Guzik spisała się najlepiej z grona polskich biathlonistek, które wystartowały dziś w sprincie w ramach Pucharu IBU w Sjusjoen. Dobry wynik zanotował także Grzegorz Guzik, plasując się na szesnastym miejscu.

Jako pierwsi do rywalizacji w Sjusjoen stanęli biathloniści, którzy przed południem rywalizowali w sprincie na dystansie 10 kilometrów. Norweskie zawody cieszyły się ogromną popularnością, bowiem na liście startowej znalazło się aż 128 sportowców chcących powalczyć o punkty Pucharu IBU. W gronie zgłoszonych biathlonistów znalazło się trzech reprezentantów Polski: Grzegorz Guzik, Łukasz Szczurek i Andrzej Nędza-Kubiniec.

Najlepiej z biało-czerwonych spisał się Grzegorz Guzik, który czwartkowe zawody zakończył na szesnastym miejscu. Polak całkiem nieźle prezentował się na rundach biegowych, ale musiał przebiec dwie rundy karne, które uniemożliwiły mu walkę o podium. Ostatecznie Guzik finiszował z minutową stratą do triumfatora dzisiejszego biegu, czyli Emiliena Jacquelina z Francji. Drugie miejsce zajął Johannes Kuehn (3 rundy karne), a trzecie Aleksiej Slepow (2 rundy karne).

Punkty Pucharu IBU wywalczył w czwartek także Łukasz Szczurek. Polak zakończył zmagania w sprincie na 29. miejscu (2 rundy karne). Andrzej Nędza-Kubiniec z czterema pudłami był 48.

Wyniki sprintu mężczyzn

Bieg sprinterski kobiet odbywał się w mało sprzyjających warunkach pogodowych, a uciążliwy wiatr utrudniał biathlonistkom wizyty na strzelnicy. Niemal każda ze startujących tego dnia zawodniczek musiała pokonywać rundy karne. Jedyną zawodniczką, która nie musiała tego robić, była Rosjanka Uliana Kajszewa. Biathlonistka Sbornej ani razu nie spudłowała i dzięki temu wypracowała sobie bezpieczną przewagę, która pozwoliła jej odnieść zwycięstwo.

Drugie miejsce zajęła w czwartek Thekla Brun-Lie (+41,9). Norweżka musiała przebiec dodatkowe 150 metrów, podobnie jak trzecia na mecie Olga Jakuszowa (+1:18,8). Pozostałe zawodniczki nie strzelały tak dobrze i dlatego straciły szanse na miejsce w czołowej trójce. Słabo w tej specjalności zaprezentowała się także Krystyna Guzik, która pudłowała aż czterokrotnie. Reprezentantka Polski popisała się jednak dobrą dyspozycją biegową (miała trzeci czas) i dzięki temu udało jej się zakończyć bieg na 10. miejscu.

Na wysokim czternastym miejscu zawody w Sjusjoen zakończyła Kinga Mitoraj (3 pudła). Gorzej poszło Kamili Żuk. 20-letnia biathlonistka, podobnie jak Guzik, dobrze prezentowała się na trasie, ale osiem niecelnych strzałów przekreśliło szanse na dobry wynik. Ostatecznie Żuk sklasyfikowano na 72. pozycji.

Wyniki sprintu kobiet

Źródło: informacja własna / IBU

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.