Puchar Grupy Azoty: Zawody w Zakopanem za nami

fot: zakopane.pl / Grupa Azoty

fot: zakopane.pl / Grupa Azoty
fot: zakopane.pl / Grupa Azoty

Za nami pierwsze zawody z cyklu Pucharu Grupy AZOTY w ramach Narodowego Programu Rozwoju Biegów Narciarskich „Bieg na Igrzyska”. W miniony weekend w Zakopanem wystartowało 256 zawodniczek i zawodników.

W sobotę na trasach Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem odbyły się biegi stylem klasycznym. Zawodnicy nie mogli narzekać na warunki atmosferyczne, bowiem w Zakopanem nie brakuje śniegu, a temperatury są idealne do startowania w tego typu biegach. Młodzi biegacze rywalizowali w czterech kategoriach wiekowych, a najliczniejszą grupę stanowili reprezentanci Juniorów i Juniorek D.

W kategorii Juniorów A wystartowało 13 zawodników. W biegu na 10 kilometrów stylem klasycznym triumfował Maciej Popieluch, który wyprzedził Michała Skowrona i Mikołaja Michałka. Dzień później Popieluch wygrał również bieg na 15 kilometrów stylem dowolnym i po pierwszym weekendzie jest liderem całego cyklu. Na drugim miejscu w gronie juniorów A plasuje się Michał Skowron, który zgromadził 130 “oczek”.

W gronie Juniorek A równych sobie nie miała Justyna Pradziad. Reprezentantka UKS Regle Kościelisko najpierw wygrała sobotni bieg na 5 kilometrów techniką klasyczną, a następnie bieg na dystansie 10 kilometrów łyżwą. Pradziad w klasyfikacji generalnej uzbierała 200 punktów i o czterdzieści oczek wyprzedza Emilę Nawarę.

W klasyfikacji generalnej Juniorów B prowadzenie objął Marek Welusz z dorobkiem 180 punktów, a w gronie Juniorek B Izabela Marcisz, która zgromadziła 200 punktów.

Za tydzień, 21 i 22 stycznia, Puchar Grupy AZOTY rozegrany zostanie w Tomaszowie Lubelskim.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę Polskiego Związku Narciarskiego.

Źródło: PZN.pl

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.