Puchar Gilowic za nami!

foto: Alicja Kosman / PZN
foto: Alicja Kosman / PZN

W sobotę w Gilowicach odbyły się międzynarodowe zawody o Puchar Gilowic z cyklu “Nadzieje Beskidzkie”. Oprócz Polaków w zawodach startowali także Czesi. Konkursy skoków narciarskich zostały przeprowadzone na dwóch obiektach – HS-19 i HS-24 w dziewięciu kategoriach męskich i żeńskich. Zawody przebiegały szybko i sprawnie przy pięknej, słonecznej pogodzie.

Swoją obecnością wydarzenie  zaszczycił Piotr Żyła, który wręczał najlepszym nagrody. Nasz olimpijczyk podczas Pucharu Gilowic dopingował swojego syna Jakuba startującego w kategorii Rocznik 2007 i młodsi (zajął 4. miejsce). Zwycięstwo w kategorii Dziewczyny Młodsze należało dziś do Czeszki Aneżki Smahlikowej, która zdecydowanie pokonała swoją rodaczkę Klarę Klimową oraz kolejną z reprezentantek Czech – Teresę Kantorową.  Bartłomiej Zygmuntowicz z KS Chochołów triumfował wśród Rocznika 2005-2006, wyprzedzając Antoniego Orawskiego z LKS Olimpia Goleszów o zaledwie 1,9 punktu. Na najniższym stopniu podium stanął Wiktor Szozda z KS Wisła w Wiśle.

Wśród zawodników urodzonych w 2007 roku i młodszych żadnych szans rywalom nie dał 6-letni Tymoteusz Cienciała z KS Wisła w Wiśle. Na drugim stopniu podium znalazł się Łukasz Łukaszczyk z TS Wisła Zakopane, a na trzecim miejscu sklasyfikowano Kacpra Tomasiaka z LKS Klimczok Bystra. Organizatorzy przygotowali także specjalną kategorię Początkujący, w ramach której wyróżnili pięcioro zawodników klubu PKS Olimpijczyk Gilowice stawiających pierwsze kroki na skoczni: Adama i Zuzannę Pietraszko, Mateusza i Natalię Gabryel oraz Zofię Wnętrzak. W kategorii Dziewczęta Starsze zwyciężyła Paulina Cieślar przed Dominiką Zawadą ( obie KS Wisła w Wiśle) i Katarzyną Harsche z ZKN Sokół Zagórz.

Z kolei najlepszym skoczkiem wśród urodzonych w 2004 roku okazał się Jan Rzadkosz z TS Wisła Zakopane. Skład podium uzupełnili: Mateusz Chraścina z LKS Olimpia Goleszów i jego klubowy kolega Szymon Niemczyk. Wśród skoczków z rocznika 2003 najlepszy był Czech Petr Vaverka, który o 2 punkty pokonał Roberta Rysia z LKS Olimpia Goleszów, a kolejne miejsce zajął Mateusz Podgórski z KS Wisła w Wiśle. Marcin Małyjurek zwyciężył w kategorii Rocznik 2002, oddając dwa skoki poza granicę 21 metra. Na drugim miejscu uplasował się Bartłomiej Klimowski z PKS Olimpijczyk Gilowice, a trzeci był Antoni Niżnik z TS Wisła Zakopane.

Dla starszych zawodników oraz amatorów tradycyjnie przygotowano kategorię Open. Triumfował Paweł Stwora z LKS Klimczok Bystra, który oddał 20,5 i 22 metrowe skoki. Druga pozycja należała do Łukasza Dyrcza z PKS Olimpijczyk Gilowice, a trzecie miejsce do Adriana Janika z ZKN Sokół Zagórz. Najdłuższe skoki dnia oddał Norbert Harsche z ZKN Sokół Zagórz – 22,5 i 22 metry, jednak nie udało mu się ich ustać. Tym razem poza podium znalazł się także Dawid Jurga z Łodzi, który przewrócił się podczas pierwszej serii.

Źródło: Alicja Kosman / PZN

 

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.