Zawody FIS w Santa Caterinie: Sylwia Jaśkowiec wróciła do rywalizacji

Reprezentantki Polski zajęły miejsca w trzeciej dziesiątce w sprincie stylem dowolnym podczas zawodów organizowanych pod egidą FIS we włoskiej Santa Caterinie. Do rywalizacji powróciła we Włoszech Sylwia Jaśkowiec, która przez ostatnie miesiące walczyła z kontuzją.

Zawody FIS w Santa Caterinie były dla Sylwii Jaśkowiec ważnym testem. Polka walczyła we Włoszech o niezbędne do startu w Pucharze Świata (prawdopodobnie w Davos) punkty FIS i wykonała zadanie. W Italii wystartowały także inne biegaczki z naszego kraju, które chciały zaprezentować się z jak najlepszej strony.

W eliminacjach wystartowało jedenaście Polek. Najlepiej z tego grona spisała się Jaśkowiec, która była 20. Na 23. lokacie znalazła się Urszula Łętocha, a 27. miejsce zajęła mistrzyni Polski w sprincie – Monika Skinder. Blisko awansu do ćwierćfinału była także Eliza Rucka, która została sklasyfikowana na 31. pozycji.

Fazy ćwierćfinałowej nie przebrnęła żadna z reprezentantek Polski. Zarówno Jaśkowiec, jak i Łętocha czy Skinder odpadły na tym etapie zmagań. Najwyżej, bo na 20. miejscu sklasyfikowana została Urszula Łętocha. Dwie lokaty niżej uplasowała się Sylwia Jaśkowiec, a na 24. pozycji znalazła się Monika Skinder.

Wyniki sprintu kobiet

Źródło: informacja własna 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.