Puchar FIS w Muonio: Sprint stylem klasycznym dla Kowalczyk!

justynakowalczyksylwiajaskowiec

Polka wygrała sprint stylem klasycznym Pucharu FIS w fińskim Muonio. W swoim finałowym biegu osiągnęła czas 3:35,80, co było wynikiem o 2,17 s szybszym od rezultatu drugiej Anny Svendsen. Na podium znalazło się jeszcze miejsce dla Yulii Tikhonovej.

Polka prezentowała się najlepiej na trasie już od wygranych eliminacji. Bez większych problemów zwyciężyła w ćwierćfinale (czas 3:46,26, był to najszybszy ćwierćfinał) i półfinale (czas 3:42,64). W finale spotkała się z Anną Svendsen, Yulią Tikhonovą i Anastasią Kirillovą. Polka bez większych problemów pokonała wszystkie rywalki, mimo że bieg ten był w jej wykonaniu wolniejszy od eliminacyjnego startu.

Zwycięstwo Kowalczyk rzuca dobre światło na rozpoczynający się za 2 tygodnie Puchar Świata. Nim jednak to się stanie, Polka wystartuje w Muonio jeszcze jutro: na 5 km stylem klasycznym. Bieg ten jest jedną z ulubionych konkurencji biegaczki, można więc liczyć, że kolejny raz pokaże się z dobrej strony. Trzymajmy kciuki za dobry występ naszej najbardziej utytułowanej zawodniczki!

Źródło: informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

2 thoughts on “Puchar FIS w Muonio: Sprint stylem klasycznym dla Kowalczyk!

  1. Wielkie gratulacje!!!!!!!!!
    Tylko dlaczego nie możemy przeżywać tych emocji razem z Justyną oglądając to w telewizji?
    Mam rozszerzony pakiet sportowy, oczywiście motory, samochody i inne reklamy marek (bo czy można nazwać to sportem?) są w całej okazałości – a Justyna biegnie sama.

  2. Pani Mariola, oczywiście dokładam się do gratulacji, a transmisja sądzę że nie była wogole nadawana. Jest to tylko puchar fis mniejszy prestiż mniejsze zainteresowanie mediów no i mniejsza kasa. Puchar świata na szczęście będzie transmitowany więc z niecierpliwością czekam.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.