PŚw Ruce: Kraft wygrywa kwalifikacje, Stoch 9.

Stefan Kraft zwycięzcą kwalifikacji do niedzielnego konkursu indywidualnego. Tuż za nim Johan Andre Forfang oraz Richard Freitag. Najlepszym z Polaków był sklasyfikowany na 9 miejscu Kamil Stoch. Wszyscy Polacy uzyskali awans do konkursu.

Stefan Kraft po najdłuższym skoku na odległość 144 metrów odniósł zdecydowane zwycięstwo na skoczni Rukatunturi. Na drugim miejscu uplasował się Norweg Johan Andre Forfang, który lądował na odległości 138,5 metra ze stratą prawie 7 punktów do lidera, trzecie miejsce zajął Niemiec Richard Freitag ( 138,0m). Tuż poza najlepszą trójką uplasował się Michael Hayboeck lądując na 133 metrze, a piąty był lider Pucharu Świata Junshiro Kobayashi ( 131,5 m). Na szóstym miejscu sklasyfikowany został Simon Amman (133,0 m), Szwajcar dostał wyjątkowo wysokie noty za styl ( od 17,5 – 18,0). W czołowej “10” uplasowało się dwóch reprezentantów Polski, Kamil Stoch był 9.  po skoku na odległość 127,5 metra, a Dawid Kubacki po skoku o metr krótszym od Kamila zamknął najlepszą “10”.

Wszyscy reprezentanci Polski uzyskali awans do niedzielnego konkursu indywidualnego. Pozostali Biało-Czerwoni uzyskali następujące pozycje: 28. Stefan Hula (119,0m), 32. Piotr Żyła (101,0m), 41. Maciej Kot (99,0m) oraz 46. Jakub Wolny (99,0m).

Dzisiejsze kwalifikacje pomimo że przebiegały w płynnym tempie, w rzeczywistości były bardzo loteryjne. Częste zmiany kierunku wiatru spowodowały że kilku doświadczonych zawodników nie poradziło sobie w powietrzu m.in: Anders Fannemel, Noriaki Kasai i Daniel Huber. Trzech skoczków zostało zdyskwalifikowanych: Sergey Tkachenko, Eetu Nousiainen oraz młodszy brat lidera klasyfikacji Pucharu Świata – Ryoyu Kobayashi, Japończyk miał nieprzepisową bieliznę termiczną.

Pełne wyniki kwalifikacji

Jutro na godzinę 16:15 zaplanowano pierwszą serię konkursu drużynowego,  a w niedziele o godzinie 15:00 rozegrany zostanie konkurs indywidualny.

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.