PŚK: Ito i Vtic dominują na treningach!

Yuki-ItoHollmenkolenbakken jest dziś areną ostatnich w tym sezonie zmagań kobiet w Pucharze Świata w skokach narciarskich. Rano odbyły się treningi, które wygrały Maja Vtic i Yuki Ito.

Podczas serii treningowych utrzymywał się dość mocny wiatr, który sprzyjał zawodniczkom. W pierwszej rundzie najlepiej poradziła sobie reprezentantka Japonii Yuki Ito. Wicemistrzyni świata z Falun uzyskała 117,5 metra, co przy nieco słabszym wietrze pod narty, pozwoliło jej uzyskać notę 56,3. Tuż za nią uplasowała się liderka Pucharu Świata Daniela Iraschko-Stolz. Austriaczka, która najpewniej dzisiaj sięgnie po kryształową kulę, osiągnęła w swojej próbie 115,5 m (53,9 pkt). Trzecie miejsce przypadło Julia Kykkaenen (121 m, 53,8 pkt). Sara Takanshi, która matematycznie ma jeszcze szanse na triumf w klasyfikacji generalnej, była 5. (116 m; 52,4 pkt).

Druga seria próbna obfitowała w zdecydowanie dłuższe odległości, ponieważ jury podniosło belkę z 29 na 30. Najdalej pofrunęła Maja Vtic, która dzięki 128 metrom zajęła pierwszej miejsce (62,6 pkt). Świetny skok oddała także Sara Takanashi, która uzyskała 127 m (59,7 pkt). Trzeci rezultat miała Jacqueline Seifriedsberger. Austriaczce zmierzono 123,5 m i dało to jej notę 58,8 pkt. Tuż za nią uplasowała się jej rodaczka Daniela Iraschko-Stolz (122,5; 54,4). Jeśli Daniela zajmie w dzisiejszym konkursie przynajmniej miejsce 19., to nawet wiktoria Sary Takanashi nie przeszkodzi jej w zdobyciu kryształowej kuli. Mimo wszystko zapowiadają się wielkie emocje. O 16:00 odbędzie się seria próbna, a na godzinę 17:00 zaplanowano start konkursu. Relacja oczywiście na naszej stronie!

Pełne wyniki

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.