PŚ: Zwycięstwo Tepesa w pierwszym treningu, fatalny skok Stocha

fot. Agnieszka Białek
fot. Agnieszka Białek

Jurij Tepes skokiem na 131,5 metra zapewnił sobie zwycięstwo w poniedziałkowym treningu przed konkursami Pucharu Świata w Kuopio. Słoweniec wyprzedził dwóch reprezentantów Norwegii Kennetha Gangesa i Daniela-Andre Tande. Fatalnie spisał się Kamil Stoch.

Pierwszym Polakiem, który pojawił się na belce startowej był Klemens Murańka, który pokazał się z bardzo dobrej strony. Reprezentant Polski skoczył 131,5 metra i wysunął się na prowadzenie, ale po wszystkich skokach uplasował się na dobrej, szóstej lokacie.. Chwilę później na rozbiegu pojawił się Piotr Żyła, który oddał skok na odległość 122 metrów, a trening zakończył ostatecznie na jedenastej pozycji. Bardzo dobrą, siódmą lokatę zajął również Andrzej Stękała, który wylądował na 125 metrze.

Stefan Hula po skoku na odległość 121 metrów uplasował się na 13. pozycji. Nieco gorzej poszło Dawidowi Kubackiemu, który wylądował na 116,5 m. Najgorzej z Polaków, po raz kolejny, spisał się Kamil Stoch. Mistrz olimpijski z Soczi doleciał zaledwie do 63 metra i zakończył trening jako ostatni.

Z czołowej dziesiątki klasyfikacji generalnej na skoki nie zdecydowało się czterech zawodników: Noriaki Kasai, Michael Hayboeck, Peter Prevc i Severin Freund.

Wyniki treningu

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.