PŚ: Zmiany u Kowalczyk. Piąta kryształowa kula w karierze?

justynaFantastycznie wieści płyną od Justyny Kowalczyk. Dwukrotna mistrzyni olimpijska zmieniła plany startowe na zimę. Okazje się, że jednak najważniejsze będą starty w Pucharach Świata! Polka nową faworytką.

Justyna Kowalczyk powoli zbliża się do końca swoich przygotowań przed sezonem 2015/2016. Nasza biegaczka ma za sobą ogrom pracy, ale dziś wyruszyła jeszcze na lodowiec a następnie uda się na pierwszy trening śniegowy w Europie. Gdzie? Wszystko zależy od tego, gdzie śnieg się pojawi. Kowalczyk od końca ubiegłego sezonu zapewniała, że od tego roku jej głównym celem będą biegi długodystansowe (np. Bieg Wazów). Jednak w ostatniej rozmowie z Gazetą Krakowską przyznała, że plany trochę się zmieniły. – Biegi długodystansowe to jest temat praktycznie na część popucharową, dopiero na wiosnę. Wcześniej to będzie prawdopodobnie tylko jeden bieg Marcialonga we Włoszech, ale on nie koliduje z żadnym startem pucharowym – mówiła w rozmowie Justyna. – Mam zamiar biegać wszystko, i klasykiem, i „łyżwą” – dodała.

Dwukrotna mistrzyni świata powiedziała Gazecie Krakowskiej, że biegi długodystansowe wciąż są dla niej ważne. Szczególnie w kontekście Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 2018 roku, gdzie jej najważniejszym biegiem będzie 30 kilometrów klasykiem. Przyznała też, że z jej zdrowiem psychicznym jest już dużo lepiej, a i fizycznie trochę się podciągnęła. Jednak w przeciwieństwie do Charlotte Kalli i Therese Johaug, Polka nie stawia przed sobą kryształowej kuli, jako celu. – Nie nastawiam się na żadne kryształowe kule. Chcę biegać jak najlepiej potrafię – przyznała Justyna. Idąc jednak tym tropem można rzec, że kiedy mistrzyni biega, jak najlepiej potrafi, to po prostu wygrywa. Nie pozostaje nam zatem nic innego, jako dopisać do grona dwóch faworytek (Kalla i Johaug) trzecie nazwisko – Kowalczyk. Doskonale przecież wiemy, że gdzie dwóch się bije, tam trzeci korzysta.

Cały wywiad TUTAJ

Źródło: Gazeta Krakowska

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.