PŚ Zakopane: Wygrana Niemców, Polacy na 5 miejscu w konkursie drużynowym!

DSC_6634Reprezentacja z Niemiec wygrała dzisiejszy konkurs drużynowy Pucharu Świata w Zakopanem. Na drugim miejscu znaleźli się Austriacy, na trzecim Słoweńcy.

Niemcy po bardzo dobrych skokach zajęli zasłużone pierwsze miejsce w dzisiejszych zmaganiach drużyn na Wielkiej Krokwi w Zakopanem,równe skoki oddali Austriacy,Słoweńcy po uzyskaniu 136,5 metra przez Jerneja Damiana znaleźli się na najniższym stopniu podium,wyprzedzając reprezentację Norwegii, w której słaby skok oddał Anders Fannemell.Uzyskał on odległość 117 metrów. Na 5 miejscu znaleźli się Polacy, w której dobre rezultaty uzyskał Kamil Stoch, który powraca do dobrej formy po kontuzji stawu skokowego(130,5 oraz 130 metrów).Warto podkreślić bardzo dobrą dyspozycję Aleksandra Zniszczoła, który oddał swoje skoki na 123,5 oraz 119,5 metra.

Reprezentacja Niemiec w składzie Severin Freund,Richard Freitag,Marinus Kraus oraz Michael Neumayer postanowili,że wygraną z dzisiejszego konkursu( 30.000 franków szwajcarskich) przeznaczą na rehabilitację amerykańskiego skoczka narciarskiego Nicholasa Fairalla, który po upadkach podczas zawodów w Bischofshofen doznał urazu kręgosłupa.

Pełne wyniki konkursu

Źródło: Informacja własna/fis-ski.com

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.