PŚ w Zauchensee. Wspaniała Gut-Behrami, Goggia z groźnym upadkiem

12:53, 15.01.2022 Piotr Wojtaszczyk Aktualizacja: 12:54, 15.01.2022

Przed chwilą zakończył się zjazd pań w austriackim Zauchensee. Swoje kolejne zwycięstwo w Pucharze Świata odniosła Lara Gut-Behrami. Faworytka - Sofia Goggia - zakończyła przejazd groźnie wyglądającym upadkiem. Zawodniczce na szczęście nic się nie stało.

Trasa w Zauchensee jest niesamowicie malownicza, ale też bardzo trudna dla zawodniczek. Przejazd rozpoczyna się pionową ścianą, dzięki której zawodniczki osiągają prędkości rzędu 120 km/h. Pełno tu też wzniesień i skoków. Niestety, austriacka trasa nie oszczędziła dzisiaj zawodniczek. Sofia Goggia, Włoszka, która wygrała już 7 zjazdów z rzędu, zakończyła swój występ wypadkiem. Na szczęście wszystko zakończyło się szczęśliwie i zawodniczka wstała o własnych siłach. Przejazdu nie ukończyło aż 5 innych pań.

Królowa Lara

Najlepszą zawodniczką okazała się Szwajcarka - Lara Gut-Behrami. Szwajcarka zaliczyła prawie bezbłędny przejazd i o 0,1 s wyprzedziła kolejną rywalkę. Druga była Niemka Kira Weidle, a trzecia Ramona Siebenhofer. Tuż za podium znalazły się: Nadia Delago, Marie-Michele Gagnon i Federica Brignone. Dobry występ zaliczyła także, startująca z numerem 17., Ester Ledecka. Czeszka zajęła bardzo wysoką ósmą pozycję. Niespodzianką możemy nazwać 11. miejsce Ariane Raedler i 14. Noemie Kolly. Austriaczka wystartowała z wysokim 29. numerem, a Szwajcarka z 38. Kolejne zawody w zjeździe już 22 stycznia we włoskiej Cortinie d`Ampezzo.