PŚ w Zao. Eva Pinkelnig coraz bliżej Kryształowej Kuli

Screen - Eurosport

Eva Pinkelnig wygrała konkurs PŚ pań w japońskim Zao. To piąty triumf Austriaczki w obecnym sezonie. Drugie miejsce zajęła Selina Freitag z Niemiec, a trzecia była Norweżka, Anna Odine Stroem. W zawodach nie wzięły udziału reprezentantki Polski.

Screen – Eurosport

Pinkelnig potwierdza moc

Już po pierwszej serii Eva Pinkelnig znalazła się na prowadzeniu. Austriaczka miała jednak minimalną przewagę nad Seliną Freitag. Trzecie miejsce, z trochę większą stratą, zajmowała Norweżka, Thea Minyan Bjoerseth. Tuż za jej plecami znalazła się jej rodaczka, Anna Odine Stroem. Czołową piątkę uzupełniła natomiast Nika Kriznar ze Słowenii.

W drugiej serii zaatakowała Silje Opseth. Świetny skok na odległość 98 metrów pozwolił jej przesunąć się z 12 na 4 miejsce. Kolejny dobry skok oddała Anna Odine Stroem, co pozwoliło jej awansować na najniższy stopień podium. Czołowa dwójka pozostała natomiast bez zmian. Zwycięstwo w konkursie odniosła zatem Pinkelnig, a za jej plecami znalazła się Freitag.

Wyniki konkursu

Polki wybrały Uniwersjadę

Austriaczka umocniła się tym samym na pierwszym miejscu w klasyfikacji generalnej PŚ pań. Drugie miejsce zajmuje w niej Katharina Althaus, ale strata Niemki wynosi już 263 punkty. Niedzielne zawody zakończyły japońską część Pucharu Świata kobiet, w trakcie której odbyło się aż 5 konkursów w Sapporo i w Zao. W rywalizacji nie wzięły udziału reprezentantki Polski, które udały się na Uniwersjadę w Lake Placid.

Klasyfikacja generalna PŚ pań

Puchar Narodów

Źródło: informacja własna