PŚ w Zao: Austriaczki zwyciężają w konkursie drużynowym

fot: skispringen-news.de

fot: skispringen-news.de

Austriaczki nie dały rywalkom najmniejszych szans i pewnie zwyciężyły w konkursie drużynowym Pucharu Świata kobiet w Zao. Na podium również znalazły się Japonki i Norweżki. Polki w swoim debiucie zajęły ósme miejsce.

Drużyna z Austrii wystąpiła w składzie: Daniela Iraschko-Stolz, Marita Kramer, Chiara Hoelzl i Eva Pinkelnig. To ta ostatnia po skokach 97,5 i 96,5 m miała najwyższą notę całego konkursu. Ostatecznie po bardzo dobrych skokach całej czwórki, Austriaczki zwyciężyły z przewagą 140,4 pkt nad drugimi Japonkami. Te wystartowały w składzie: Yuki Ito, Nozomi Maruyama, Sara Takanashi i Yuka Seto. Na najniższym stopniu podium stanęły Norweżki: Anna Odine Stroem, Ingebjoerg Saglien Braaten, Silje Opseth i Maren Lundby. To właśnie mistrzyni olimpijska Lundby miała drugą notę konkursu. W swoich skokach lądowała na 96 i 98 m. Norweżki przegrały z Japonkami o zaledwie 0,4 pkt.

Czwarte miejsce zajęły Rosjanki, piąte Słowenki, szóste Niemki, siódme Włoszki i ósme Polki. Nasze reprezentantki w składzie: Anna Twardosz, Nicole Konderla, Joanna Szwab i Kinga Rajda, debiutowały w konkursie drużynowym. Wśród nich najlepiej zaprezentowała się Rajda, która oddała skoki na 85 i 83,5 m.

Pełne wyniki

źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.