PŚ w Zakopanem : Znamy skład Polaków na konkurs drużynowy

Kamil Stoch Stefan Horngacher

 Stefan Horngacher ujawnił skład naszej kadry na jutrzejszy konkurs drużynowy w Zakopanem. Na Wielkiej Krokwi pojawią się Piotr Żyła, Maciej Kot, Dawid Kubacki oraz Kamil Stoch.

 Od początku weekendu to właśnie ta czwórka skakała najrówniej, czy to w treningach czy w kwalifikacjach. Piotr Żyła, Kamil Stoch oraz Maciej Kot zajmują miejsca w czołowej “10” klasyfikacji generalnej, więc jedynie totalny kataklizm mógł ich wyrzucić z ustalanego przez trenera składu.

 Faktyczna walka toczyła się jedynie o czwarte miejsce. Horngacher spośród Jana Ziobry, Dawida Kubackiego oraz Stefana Huli wybrał tego drugiego. Skakał porównywalnie w każdej serii dzisiejszego dnia, nie zważając na warunki, a także był najwyżej w najważniejszej z nich, a więc kwalifikacjach co dodatkowo zaważyło na wyborze dokonanym przez austriackiego szkoleniowca.

 Początek jutrzejszego konkursu został zaplanowany na godzinę 16:00. Liczymy na świetną postawę naszych skoczków oraz pokuszenie się o drugą w historii, a pierwszą w kraju wygraną w “drużynówce”.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.