PŚ w Zakopanem: Zaczynamy zawody z najlepszą atmosferą!

S0443238Przed nami piękny weekend ze skokami w Zakopanem. Na Wielkiej Krokwi odbędą się dziś dwie serie treningowe oraz kwalifikacje do konkursu.

W ten weekend skoczkowie rywalizować będą na Wielkiej Krokwi. Dzisiaj o 16:00 odbędą się treningi, a na godzinę 18:00 zaplanowane są kwalifikacje. Po wczorajszym konkursie indywidualnym w Wiśle nadszedł czas na drużynowy i indywidualnym w Zakopanem. Pojawi się tutaj cała czołówka Pucharu Świata. Zabraknie niestety Andersa Bardala, który po wczorajszym upadku powrócił do Norwegii.

Pod Wielką Krokiew znowu przybędzie ogromna ilość kibiców. Rokrocznie na kwalifikacje przybywa około 8 tysięcy kibiców. Polacy będą liczyli na dobre próby naszych skoczków. Faworyt jest wciąż jeden – Kamil Stoch. Wiadomo już, że w Zakopanem nie wystąpi Adam Ruda. Wicemistrz Polski wyruszy na zmagania FIS Cup w Kranj.

W chwili obecnej w Zakopanem jest słonecznie i dookoła sporo śniegu. Niestety, wieje dość mocny wiatr i możemy liczyć na problemy z przeprowadzeniem kwalifikacji. Prognozy nie są zbyt optymistyczne, ale około 19:00 ma się nieco uspokoić. Trzymamy zatem kciuki!

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.